• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 10. kolejka Premier League: Norwich City - Manchester United 1-3 (0-2)

W spotkaniu 10. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 27 października, drużyna Norwich City przegrała z Man United 1-3 (0-2). Mecz na Carrow Road obejrzało 27 108 widzów.

A. Martial 73'

Był to mecz jedenastek broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 19. i 14. zespół Premier League.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Scott McTominay wywołał eksplozję radości wśród kibiców Man United , zdobywając bramkę w 21. minucie pojedynku.

W 27. minucie sędzia pokazał kartkę Benowi Godfreyowi z drużyny gospodarzy (”Kanarki”). W 29. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Man United w 30. minucie spotkania, gdy Marcus Rashford strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Daniel James.

W 44. minucie karnego dla Man United nie wykorzystał Anthony Martial. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Aaron Wan-Bissaka, zawodnik gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Norwich City rozpoczął w zmienionym składzie, za Todda Cantwella, Moritza Leitnera weszli Onel Hernández, Marco Stiepermann. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter przyznał kartkę Ashley Youngowi z Man United.

W 66. minucie za Jamala Lewisa wszedł Sam Byram.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Man United w 73. minucie spotkania, gdy Anthony Martial zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Marcus Rashford.

Po chwili trener Man United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Mason Greenwood, a murawę opuścił Anthony Martial.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 73 ataki oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 88. minucie bramkę pocieszenia zdobył Onel Hernández.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Maximillianowi Aaronsowi, zawodnikowi ”Kanarki”. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

David de Gea
90′ Maximillian James Aarons
Victor Lindeloef
27′ Ben Godfrey
Harry Maguire
66′ Jamal Lewis
Aaron Wan-Bissaka45′
Ibrahim Amadou
Ashley Young60′
Emiliano Buendía
Andreas Hoelgebaum Pereira82′
46′ Todd Cantwell
Daniel James80′
46′ Moritz Leitner
Sergio Romero
66′ Sam Byram
Marcos Rojo
46′  88′ Onel Lázaro Hernández Mayea
Brandon Williams
46′ Marco Stiepermann