• 5 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 7 .Manchester United (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Liga angielska - 10. kolejka Premier League: Everton Football Club - Leeds United 0-1 (0-0)

W meczu 10. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 28 listopada, zespół Everton FC przegrał z Leeds United 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Goodison Park w Liverpoolu.

Raphinha 79'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Leeds United (”Pawie”) plącze się na dole tabeli zajmując 14. miejsce, za to drużyna Everton FC (”The Toffees”) zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 98 starć zespół Leeds United wygrał 45 razy i zanotował 25 porażek oraz 28 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie sędzia pokazał kartkę Luke'owi Aylingowi, zawodnikowi ”Pawii”.

W 61. minucie Tom Davies został zmieniony przez Fabiana Delpha. W 67. minucie w zespole ”The Toffees” doszło do zmiany. André Gomes wszedł za Aleksa Iwobiego.

Jedyną bramkę meczu dla ”Pawii” zdobył Raphinha w 79. minucie. Sytuację bramkową stworzył Jack Harrison.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce ”The Toffees” doszło do zmiany. Bernard wszedł za Masona Holgate'a. A trener ”Pawii” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Iana Povedę-Ocampo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Raphinha. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Liamowi Cooperowi i Allanowi.

Luke Ayling26′
82′ Mason Holgate
Robin Koch
Michael Keane
Liam Cooper90′
61′ Tom Davies
Stuart Dallas
Abdoulaye Doucouré
Raphael Dias Belloli  79′ 85′
90′ Marques Loureiro Allan
Mateusz Klich
67′ Alex Iwobi
Leif Davis
82′ Bernard
Pascal Struijk
61′ Fabian Delph
Ian Carlo Poveda-Ocampo85′
67′ Andre Gomes
. Helder Costa89′
Gylfi Thor Sigurdsson
Tyler Roberts
Cenk Tosun
Moreno Machado Rodrigo90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Everton FC otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.