• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .Chelsea Londyn (29 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (29 pkt.)

Liga angielska - 10. kolejka Premier League: Crystal Palace FC - Newcastle United 0-2 (0-0)

27 listopada na Selhurst Park w Londynie odbył się pojedynek 10. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Crystal Palace i Newcastle Utd. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Newcastle Utd 2-0.

Joelinton 90'

Zespół Newcastle Utd (”Sroki”) przed meczem zajmował 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 starć drużyna Newcastle Utd wygrała 12 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę dostał Federico Fernandez z Newcastle Utd.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 60. minucie kartką został ukarany Sean Longstaff, piłkarz gości. Trener Crystal Palace wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christiana Benteke'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jordan Ayew.

W 67. minucie Andros Townsend zastąpił Jaira Riedewalda. W tej samej minucie Miguel Almirón został zmieniony przez Matta Ritchiego, co miało wzmocnić zespół ”Sroki”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamesa McArthura na Michego Batshuayiego w 82. minucie. Na 13 minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Scottowi Dannowi z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Newcastle Utd w 88. minucie spotkania, gdy Callum Wilson zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Joelinton.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie wynik ustalił Joelinton. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Callum Wilson.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Jeffrey Schlupp, zawodnik Crystal Palace. Chwilę później trener Newcastle Utd postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za napastnika Joelintona wszedł Fabian Schaer, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Newcastle Utd utrzymać prowadzenie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Javier Manquillo Gaitán
77′ Scott Dann
Jeffrey Hendrick
67′ Andros Townsend
Sean Longstaff60′
Eberechi Eze
Miguel Ángel Almirón Rejala67′
82′ James McArthur
Jonjo Shelvey
66′ Jordan Ayew
Callum Wilson  88′
90′ Jeffrey Schlupp
Elliott Anderson
67′ Jairo Riedewald
Matthew Longstaff
82′ Michy Batshuayi
Jacob Murphy
66′ Christian Benteke
Matt Ritchie67′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka ”Sroki” w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.