• 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (32 pkt.)
  • 8 .Chelsea Londyn (29 pkt.)

Liga angielska - 10. kolejka Premier League: Chelsea FC - Tottenham Londyn 0-0

29 listopada na Stamford Bridge w Londynie odbyło się starcie 10. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Chelsea FC i Tottenhamu Londyn. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

10. kolejka Anglia - Premier League
2020-11-29 17:30 | Stadion: Stamford Bridge | Arbiter: Paul Tierney
Chelsea Londyn
Tottenham Hotspur Londyn
0
0

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się trzecia i pierwsza jedenastka Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 140 spotkań drużyna Chelsea FC (”The Blues”) wygrała 60 razy i zanotowała 46 porażek oraz 34 remisy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Hakimowi Ziyechowi z Chelsea FC. Była to 29. minuta starcia.

Między 50. a 55. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”The Blues” i jedną drużynie przeciwnej. Kibice Tottenhamu Londyn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Giovaniego Lo Celsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Tanguy Ndombèlé.

W 74. minucie Timo Werner został zmieniony przez Christiana Pulisica. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Masona Mounta z Chelsea FC, a w 89. minucie Reguilóna z drużyny przeciwnej. W 79. minucie Tamy Abraham został zmieniony przez Oliviera Girouda, a za Hakima Ziyecha wszedł na boisko Kai Havertz, co miało wzmocnić drużynę Chelsea FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stevena Bergwijna na Bena Daviesa oraz Son Heung-Mina na Lucasa Mourę.

Hugo Lloris
53′ Reece James
Serge Aurier
55′ Kurt Happy Zouma
Moussa Sissoko
76′ Mason Mount
Heung-min Son90′
N'Golo Kanté
Steven Bergwijn50′ 89′
29′ 83′ Hakim Ziyech
Pierre Emil Hoejbjerg
79′ Tamy Abraham
Tanguy Ndombèlé Alvaro65′
74′ Timo Werner
Davinson Sánchez Mina
83′ Kai Havertz
Giovani Lo Celso65′
Luiz Frello Jorginho
Lucas Moura90′
74′ Christian Pulisic
Carlos Vinícius Alves Morais
79′ Olivier Giroud
Gareth Bale

Zespół Chelsea FC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy Chelsea FC obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.