• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .Chelsea Londyn (29 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (29 pkt.)

Liga angielska - 10. kolejka Premier League: Brighton&Hove FC - Liverpool FC 1-1 (0-0)

28 listopada na The American Express Community Stadium w Falmer odbyło się spotkanie 10. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Brighton&Hove FC i Liverpool FC. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

10. kolejka Anglia - Premier League
2020-11-28 13:30 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: Stuart Attwell
Brighton & Hove Albion FC
Liverpool FC
1
1
P. Groß 90'
Diogo Jota 60'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Brighton&Hove FC znajduje się na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to drużyna Liverpool FC (”The Reds”) zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Liverpool FC wygrał aż 10 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszej połowie jedenastka Brighton&Hove FC mogła mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 20. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak Neal Maupay nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy.

W 25. minucie Neal Maupay został zmieniony przez Leandra Trossarda. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Joël Veltman z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół ”The Reds” wyszedł w zmienionym składzie, za Neca Williamsa wszedł Jordan Henderson.

Nieoczekiwanie ”The Reds” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Diogo Jota. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Mohamed Salah.

W 63. minucie Aaron Connolly został zmieniony przez Adama Lallanę, co miało wzmocnić jedenastkę Brighton&Hove FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Salaha na Sadia Manégo. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Alireza Jahan wszedł za Adama Lallanę. W 74. minucie w zespole Liverpool FC doszło do zmiany. Curtis Jones wszedł za Jamesa Milnera.

W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bena White'a z Brighton&Hove FC, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Alissona z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Pascal Groß wyrównał wynik meczu z karnego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Alisson Becker90′
82′ Ben White
Neco Williams46′
Adam Webster
Nathaniel Phillips
Lewis Dunk
Tavares Fabinho
 90′ (k.) Pascal Groß
Andrew Robertson
45′ Joël Veltman
Takumi Minamino
Yves Bissouma
James Milner74′
Solomon March
Georginio Wijnaldum
20′ (k.) 25′ Neal Maupay
Mohamed Salah64′
Danny Welbeck
. Roberto Firmino
63′ Aaron Anthony Connolly
Diogo José Teixeira da Silva  60′
Jason Steele
Adrián San Miguel del Castillo
Dan Burn
Konstantinos Tsimikas
63′ 71′ Adam Lallana
Rhys Williams
Jayson Molumby
Jordan Henderson46′
Steven Alzate
Curtis Jones74′
71′ Alireza Jahan Bachsch
Sadio Mané64′
25′ Leandro Trossard
Divock Origi

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Liverpool FC pokazał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.