• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 10. kolejka Premier League: Brighton&Hove FC - Everton FC 3-2 (1-1)

W spotkaniu 10. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 26 października, zespół Brighton&Hove FC zwyciężył z Everton FC 3-2 (1-1). Mecz na The American Express Community Stadium w Falmer obejrzało 30 529 widzów.

10. kolejka Anglia - Premier League
2019-10-26 16:00 | Stadion: The American Express Community Stadium | Widzów: 30529 | Arbiter: A. Madley
D. Calvert-Lewin 74'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Everton FC (”The Toffees”) zajmowała 15., natomiast zespół Brighton&Hove FC - 16. miejsce.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków jedenastka Brighton&Hove FC wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Brighton&Hove FC otworzyli wynik. Po kwadransie gry bramkę zdobył Pascal Groß.

W 20. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Brighton&Hove FC Adam Webster. W 30. minucie za Bernarda wszedł Gylfi Sigurdsson.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Dale'owi Stephensowi z drużyny gospodarzy. Była to 33. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 65. minucie w jedenastce Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Matias Schelotto wszedł za Martína Montoyę. Trener Brighton&Hove FC postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Pascala Großa i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Trossarda, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Fabian Delph, Dominic Calvert-Lewin, a na ich miejsce weszli Theo Walcott, Alex Iwobi.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę ”The Toffees” przyniosły efekt bramkowy. W 74. minucie Dominic Calvert-Lewin dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Mason Holgate.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Glenn Murray wszedł za Aarona Connolly'ego. W 80. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Neal Maupay. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Masona Holgate'a z ”The Toffees”, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Davego Pröppera z drużyny przeciwnej.

W czwartej minucie doliczonego czasu meczu bramkę samobójczą strzelił zawodnik Everton FC Lucas Digne. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Mason Holgate86′
65′ Martin Montoya
Michael Keane
20′ (samob.) Adam Webster
Djibril Sidibé
 15′ 66′ Pascal Groß
Bernard30′
90′ Davy Pröpper
Tom Davies
33′ Dale Stephens
Andre Gomes
80′ Aaron Anthony Connolly
Alex Iwobi72′
 80′ (k.) Neal Maupay
Seamus Coleman
65′ Matias Ezequiel Schelotto
Fabian Delph72′
Yves Bissouma
Morgan Schneiderlin
Solomon March
Gylfi Thor Sigurdsson30′
80′ Glenn Murray
Dominic Calvert-Lewin72′  74′
66′ Leandro Trossard
Moise Bioty Kean

Piłkarze Brighton&Hove FC otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.