• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 10. kolejka Premier League: Arsenal Londyn - Crystal Palace FC 2-2 (2-1)

W spotkaniu 10. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 27 października, jedenastka Arsenal FC zremisowała z Crystal Palace 2-2 (2-1). Mecz na Emirates Stadium w Londynie obejrzało 60 345 widzów.

10. kolejka Anglia - Premier League
2019-10-27 17:30 | Stadion: Emirates Stadium | Widzów: 60345 | Arbiter: M. Atkinson
J. Ayew 52'

Było to starcie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą piąta i szósta drużyna Premier League.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Arsenal FC (”Kanonierzy”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie bramkę zdobył Sokratis Papastathopoulos. W zdobyciu bramki pomógł Granit Xhaka.

Zespół Crystal Palace (”Orły”) ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się David Luiz. W 32. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Luka Milivojević.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Calumowi Chambersowi, piłkarzowi gospodarzy.

Jedenastka ”Orły” wyrównała wynik meczu. W 52. minucie Jordan Ayew wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystował James McArthur.

W 61. minucie za Granita Xhakę wszedł Bukayo Saka. Niedługo później trener ”Kanonierów” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Kierana Tierneya. Na boisko wszedł Sead Kolaszinać, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. A kibice Crystal Palace nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christiana Benteke'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Jordan Ayew.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku w zespole ”Orły” doszło do zmiany. James McCarthy wszedł za Cheikhou Kouyatégo. Trzy minuty później sędzia pokazał kartkę Mattéo Guendouziemu z drużyny gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Wayne Hennessey
51′ Calum Chambers
Gary Cahill
 9′ . David Luiz
James Tomkins
 7′ Sokratis Papastathopoulos
Patrick van Aanholt
75′ Kieran Tierney
Joel Ward
Daniel Ceballos Fernández
Cheikhou Kouyaté90′
90′ Mattéo Guendouzi Olié
James McArthur
61′ Granit Xhaka
Martin Kelly
75′ Sead Kolaszinać
Jeffrey Schlupp
61′ Bukayo Saka
James McCarthy90′
Lucas Torreira Di Pascua
Max Meyer
Gabriel Teodoro Martinelli Silva
Christian Benteke81′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Jedenastka Arsenal FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Arsenal FC przyznał dwie żółte.

Zespół Arsenal FC w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Drużyna gości w drugiej połowie także dokonała dwóch zmian.