• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 1. kolejka Premier League: West Bromwich Albion FC - Leicester City 0-3 (0-0)

W meczu 1. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 13 września, zespół WBA przegrał z Leicester City 0-3 (0-0). Pojedynek odbył się na The Hawthorns w West Bromwich.

J. Vardy 74',84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 76 starć drużyna WBA (”The Baggies”) wygrała 36 razy i zanotowała 25 porażek oraz 15 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter pokazał kartkę Jamesowi Justinowi z Leicester City (”Lisy”).

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leicester City w 56. minucie spotkania, gdy Timothy Castagne strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Dennis Praet.

W 60. minucie Callum Robinson został zmieniony przez Hala Robsona-Kanu. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Oluwasemilogo Ibidapo z zespołu gospodarzy. Była to 63. minuta meczu. W 67. minucie Ayoze Pérez został zmieniony przez Marca Albrightona, co miało wzmocnić drużynę Leicester City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romaine'a Sawyersa na Kyle'a Edwardsa oraz Darnella Furlonga na Rekeema Harpera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Leicester City w 74. minucie spotkania, gdy Jamie Vardy zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 75. minucie w jedenastce Leicester City doszło do zmiany. James Maddison wszedł za Dennisa Praeta.

W 84. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jamie Vardy z Leicester City. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Timothy Castagne  56′
69′ Darnell Furlong
James Justin16′
Kieran Gibbs
Caglar Soyuncu
63′ Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
Dennis Praet75′
68′ Romaine Theodore Sawyers
Youri Tielemans
60′ Callum Robinson
Christian Fuchs
68′ Kyle Edwards
Luke Thomas
Kamil Grosicki
Marc Albrighton67′
69′ Rekeem Harper
Hamza Choudhury
Charlie Austin
James Maddison75′
60′ Hal Robson-Kanu
Kelechi Promise Iheanacho

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Leicester City w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna WBA rozegra kolejny mecz w Liverpoolu. Jej przeciwnikiem będzie Everton Football Club. Natomiast 20 września Burnley FC zagra z jedenastką ”Lis” na jej terenie.