• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 1. kolejka Premier League: Tottenham Londyn - Everton FC 0-1 (0-0)

W pojedynku 1. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 13 września, drużyna Tottenhamu Londyn przegrała z Everton FC 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie.

D. Calvert-Lewin 55'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 165 meczów jedenastka Tottenhamu Londyn (”Koguty”) wygrała 63 razy i zanotowała 48 porażek oraz 54 remisy.

Od pierwszych minut drużyna Everton FC (”The Toffees”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Tottenhamu Londyn była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół ”Koguty” rozpoczął w zmienionym składzie, za Dele'a Allego wszedł Moussa Sissoko.

Jedyną bramkę meczu dla Everton FC zdobył Dominic Calvert-Lewin w 55. minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Lucas Digne.

W następstwie utraty bramki trener ”Koguty” postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Harry'ego Winksa i na pole gry wprowadził napastnika Stevena Bergwijna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością. Po chwili trener ”The Toffees” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego André Gomesa. Na boisko wszedł Gylfi Sigurdsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie Matt Doherty zastąpił Tanguy'ego Ndombèlégo.

Jedyną kartkę w meczu dostał Pierre Hoejbjerg z zespołu gospodarzy. Była to 85. minuta starcia.

Lucas Digne
76′ Matt Doherty
Michael Keane
46′ Dele Alli
Yerry Fernando Mina González
Eric Dier
James Rodriguez90′
85′ Pierre Emil Hoejbjerg
Marques Loureiro Allan
Lucas Moura
Abdoulaye Doucouré
60′ Harry Winks
Tom Davies90′
76′ Tanguy Ndombèlé Alvaro
Gylfi Thor Sigurdsson68′
46′ Moussa Sissoko
Moise Bioty Kean89′
60′ Steven Bergwijn
Theo Walcott

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Tottenhamu Londyn pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Everton FC zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie West Bromwich Albion FC. Natomiast w niedzielę Southampton FC będzie gościć zespół Tottenhamu Londyn.