• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 1. kolejka Premier League: Fulham Londyn - Arsenal Londyn 0-3 (0-1)

12 września na Craven Cottage w Londynie odbył się mecz 1. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Fulham FC i Arsenal FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Arsenal FC 3-0.

P. Aubameyang 57'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie Alexandre Lacazette dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michaela Hectora z Fulham FC (”The Cottagers”), a w 39. minucie Pierre'a-Emericka Aubameyanga z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Arsenal FC (”Kanonierzy”).

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arsenal FC w 49. minucie spotkania, gdy Gabriel Magalhães zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Willian.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Bellerínowi z Arsenal FC.

Niedługo później Pierre-Emerick Aubameyang wywołał eksplozję radości wśród kibiców Arsenal FC, strzelając kolejnego gola w 57. minucie pojedynku. Po raz kolejny asystę zaliczył Willian.

Po godzinie gry kartkę dostał Tom Cairney, zawodnik ”The Cottagers”. W 63. minucie za Neeskensa Kebana wszedł André-Frank Zambo. W tej samej minucie trener Fulham FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Aboubakara Kamarę. Na boisko wszedł Aleksandar Mitrović, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Héctor Bellerín55′
26′ Michael Hector
Gabriel dos Santos Magalhães  49′
Denis Odoi
Rob Holding
Tim Ream
Kieran Tierney
61′ Tom Cairney
Mohamed Naser Elsayed Elneny
63′ Neeskens Kebano
Ainsley Maitland-Niles
75′ Josh Onomah
Granit Xhaka78′
Harrison Reed
. Willian75′
63′ Aboubakar Kamara
Daniel Ceballos Fernández78′
75′ Bobby De Cordova-Reid
Bukayo Saka
Anthony Knockaert
Joseph Willock
63′ André-Frank Zambo Anguissa
Edward Nketiah87′
63′ Aleksandar Mitrović
Nicolas Pépé75′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Fulham FC, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

19 września jedenastka ”The Cottagers” rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Leeds United. Tego samego dnia West Ham United FC zagrają z drużyną Arsenal FC na jej terenie.