• 5 .West Ham United FC (58 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (57 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (56 pkt.)
  • 8 .Everton (55 pkt.)

Leicester - West Bromwich Albion. Trzy ciosy i szybka robota już w pierwszej połowie

Leicester City wypunktował 3-0 drużynę West Bromwich Albion w meczu 32. kolejki Premier League. Niestety Kamil Grosicki nie oglądał tego spotkania nawet z ławki, bo znalazł się poza kadrą meczową.

Polscy kibice znów poczuli duży zawód, gdy West Bromwich ogłosił kadrę meczową i na próżno było w niej szukać "Grosika". Nasz skrzydłowy nie zmieścił się nawet na ławce, a znalazł się w gronie czterech "odstrzelonych" piłkarzy.

Klub Polaka, walczący o "życie" w Premier League, został odarty z marzeń o korzystnym wyniku już w pierwszej połowie. Leicester, jak na czołowy zespół ligi przystało, bardzo szybko ustawił sobie spotkanie.

Sam Johnstone
61′ Wesley Fofana
Darnell Furlong
Caglar Soyuncu
Dara O'Shea
 26′ Jonathan Grant Evans
Ainsley Maitland-Niles
72′ James Maddison
Callum Robinson46′
 36′ Kelechi Promise Iheanacho
Matheus Fellipe Costa Pereira73′
 23′ 85′ Jamie Vardy
Lee Peltier
61′ Marc Albrighton
Grady Diangana
Hamza Choudhury
Conor Gallagher
Nampalys Mendy
Jake Livermore
85′ Dennis Praet
Romaine Theodore Sawyers
Cengiz Ünder
Karlan Ahearne-Grant73′
72′ Ayoze Pérez Gutiérrez
Hal Robson-Kanu61′

Serię trzech goli, które padły w ciągu trzynastu minut, rozpoczął Jamie Vardy. Snajper "Lisów" wyprowadził drużynę na prowadzenie w 23. minucie. Asystował Timothy Castagne, a ostatnie podanie poprzedziło kapitalne, prostopadłe zagranie z własnej połowy.

Kelechi Iheanacho i Harry Kane

Goście jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć, a na King Power Stadium padła druga bramka. Wszystko zaczęło się od dośrodkowania z rzutu rożnego, po czym piłka, dość szczęśliwie, trafiła na głowę Jonny'ego Evansa. Obrońca akurat nabiegał i mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi.