• 6 .Brighton & Hove Albion FC (9 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Leicester City - WBA 3-0 (3-0). Liga angielska - 32. kolejka Premier League

W meczu 32. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 22 kwietnia, zespół Leicester City wygrał z WBA 3-0 (3-0). Spotkanie odbyło się na King Power Stadium.

K. Iheanacho 36'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka WBA (”The Baggies”) znajduje się na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to zespół Leicester City (”Lisy”) zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 65 starć drużyna WBA wygrała 30 razy i zanotowała 21 porażek oraz 14 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka ”Lis” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny WBA była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Jamie Vardy wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Lis”, zdobywając bramkę w 23. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Timothy Castagne.

Jedenastka WBA ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie wynik na 2-0 podwyższył Jonathan Evans.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Lis” w 36. minucie spotkania, gdy Kelechi Iheanacho zdobył trzecią bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Jamie Vardy.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Drugą połowę drużyna ”The Baggies” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Calluma Robinsona wszedł Oluwasemilogo Ibidapo. W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Okayowi Yokuşlu z zespołu gości.

Kibice WBA nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hala Robsona-Kanu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Mbaye Diagne. W 61. minucie Wesley Fofana zastąpił Marca Albrightona. Niedługo później trener Leicester City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Ayoze Pérez, a murawę opuścił James Maddison.

W 73. minucie Matheus Pereira został zmieniony przez Karlana Ahearne'a-Granta, co miało wzmocnić zespół WBA. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamiego Vardy'ego na Dennisa Praeta w 85. minucie. W 79. minucie kartkę dostał Kyle Bartley, piłkarz gości.

Sam Johnstone
61′ Wesley Fofana
Darnell Furlong
Caglar Soyuncu
Dara Joseph O'Shea
 26′ Jonathan Grant Evans
Ainsley Maitland-Niles
72′ James Maddison
Callum Robinson46′
 36′ Kelechi Promise Iheanacho
Matheus Fellipe Costa Pereira73′
 23′ 85′ Jamie Vardy
Lee Peltier
61′ Marc Albrighton
Grady Diangana
Hamza Choudhury
Conor Gallagher
Nampalys Mendy
Jake Livermore
85′ Dennis Praet
Romaine Theodore Sawyers
Cengiz Ünder
Karlan Ahearne-Grant73′
72′ Ayoze Pérez Gutiérrez
Hal Robson-Kanu61′

Jedenastka ”Lis” zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast ”The Baggies” przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.