• 5 .Everton (46 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (45 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 8 .Liverpool FC (43 pkt.)

Leicester City - Southampton FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 19. kolejka Premier League

W meczu 19. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 16 stycznia, jedenastka Leicester City wygrała z Southampton FC 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na King Power Stadium.

H. Barnes 90'

Zespół Leicester City (”Lisy”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 starć zespół Southampton FC (”Święci”) wygrał 18 razy i zanotował 16 porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie kartkę dostał Wesley Fofana z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Leicester City w 37. minucie spotkania, gdy James Maddison zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Youri Tielemans.

W 44. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ibrahimę Diallo z Southampton FC, a w 45. minucie Marca Albrightona z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Lis”.

W 53. minucie Wesley Fofana został zmieniony przez Caglara Soyuncu. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Ryanowi Bertrandowi z ”Świętych”. Była to 59. minuta starcia.

Trener ”Świętych” postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Williama Smallbone'a i na pole gry wprowadził napastnika Dan Nlundulu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością. W 72. minucie Che Adams został zmieniony przez Shane Longa, a za Ibrahimę Diallo wszedł na boisko Yan Valery, co miało wzmocnić zespół ”Świętych”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamesa Maddisona na Ayoze'a Péreza. A trener Leicester City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kelechiego Iheanacho. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Jamie Vardy. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugą bramkę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej piątej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Harvey Barnes. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Youri Tielemans.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Kyle Walker-Peters
15′ 53′ Wesley Fofana
Stuart Armstrong
45′ Marc Albrighton
Ibrahima Diallo44′ 87′
 90′ Harvey Lewis Barnes
William Anthony Patrick Smallbone61′
Youri Tielemans
James Ward-Prowse
 37′ 77′ James Maddison
Theo Walcott
90′ Jamie Vardy
Yan Valery87′
53′ Caglar Soyuncu
Caleb Watts
90′ Kelechi Promise Iheanacho
Shane Long72′
77′ Ayoze Pérez Gutiérrez
Dan Nlundulu61′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.