• 5 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)
  • 7 .Brighton & Hove Albion FC (19 pkt.)
  • 8 .Leicester City (19 pkt.)

Leicester City - Manchester United 4-2 (1-1). Liga angielska - 8. kolejka Premier League

W starciu 8. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 16 października, drużyna Leicester City zwyciężyła z Man United 4-2 (1-1). Mecz na King Power Stadium obejrzało 32 219 widzów.

8. kolejka Anglia - Premier League
2021-10-16 16:00 | Stadion: King Power Stadium | Widzów: 32219 | Arbiter: Craig Pawson
M. Rashford 82'

Zespół Man United bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 94 razy. Zespół Man United wygrał aż 47 razy, zremisował 24, a przegrał tylko 23.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Man United w 19. minucie spotkania, gdy Mason Greenwood zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bruno Fernandes.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 31. minucie Youri Tielemans wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Kelechi Iheanacho.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie arbiter ukarał kartką Victora Lindeloefa, piłkarza gości. W 65. minucie za Jadona Sanchę wszedł Marcus Rashford.

Trener Leicester City postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Jamesa Maddisona i na pole gry wprowadził napastnika Ayoze'a Péreza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce ”Lis” doszło do zmiany. Patson Daka wszedł za Kelechiego Iheanacho.

Dopiero w drugiej połowie Caglar Soyuncu wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Lis”, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Ayoze'a Péreza.

W 80. minucie boisko opuścili piłkarze Man United: Scott McTominay, Jesse Lingard, a na ich miejsce weszli Nemanja Matić, Mason Greenwood.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Marcus Rashford. Asystę przy golu zanotował Victor Lindeloef.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na siedem minut przed zakończeniem starcia dającą prowadzenie bramkę dla zawodników gospodarzy zdobył Jamie Vardy. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Ayoze Pérez.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Man United: Aaronowi Wanowi-Bissace w 84. i Paulowi Pogbie w 86. minucie. W 88. minucie w zespole ”Lis” doszło do zmiany. Jannik Vestergaard wszedł za Jonathana Evansa.

Jedenastka Man United ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik na 4-2 podwyższył Patson Daka.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-2.

Aaron Wan-Bissaka84′
 78′ Caglar Soyuncu
Victor Lindeloef52′
88′ Jonathan Grant Evans
Harry Maguire
Ricardo Domingos Barbosa Pereira
Luke Shaw
 31′ Youri Tielemans
Paul Pogba86′
Timothy Castagne
Mason Greenwood  19′ 80′
Boubakary Soumaré
Jadon Sancho65′
73′ James Maddison
Nemanja Matić80′
77′ Kelechi Promise Iheanacho
Bruno Fernandes
 83′ Jamie Vardy
Cristiano Ronaldo
Danny Ward
Dean Henderson
Ryan Bertrand
Eric Bertrand Bailly
88′ Jannik Vestergaard
Juan Mata
77′  90′ Patson Daka
Scott McTominay80′
Ademola Lookman
Donny van de Beek
73′ Ayoze Pérez Gutiérrez
Marcus Rashford65′  82′

Drużyna Man United zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał ”Lis” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.