• 5 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 7 .Manchester United (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Leicester City - Manchester City 0-2 (0-0). Liga angielska - 30. kolejka Premier League

3 kwietnia na King Power Stadium odbyło się spotkanie 30. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Leicester City i Manchesteru City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Manchesteru City 2-0.

Gabriel Jesus 74'

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą trzecia i pierwsza drużyna Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 79 meczów jedenastka Manchesteru City (”Obywatele”) wygrała 35 razy i zanotowała 27 porażek oraz 17 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Manchesteru City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Leicester City (”Lisy”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Onyinye Ndidiemu z drużyny gospodarzy. Była to 32. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę ”Obywateli” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie bramkę zdobył Benjamin Mendy.

Chwilę później trener Manchesteru City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Sergia Aguera. Na boisko wszedł Raheem Sterling, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 71. minucie za Marca Albrightona wszedł Ricardo Pereira. Trener ”Lis” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jamesa Maddisona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie osiem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Kelechi Iheanacho.

W 73. minucie kartkę otrzymał Ederson Moraes z ”Obywateli”.

Drużyna ”Lis” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Gabriel Jesus. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Raheem Sterling.

W 79. minucie Riyad Mahrez został zmieniony przez Ferrana Torresa, a za Kevina De Bruynego wszedł na boisko Philip Foden, co miało wzmocnić drużynę ”Obywateli”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Onyinye Ndidi na Nampalysa Mendy'ego. Między 82. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Obywatelom” i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

. Ederson73′
87′ Daniel Amartey
Kyle Walker
Wesley Fofana
Ruben Dias
Jonathan Grant Evans
Aymeric Laporte
71′ Marc Albrighton
Gabriel Jesus  74′
32′ 83′ Onyinye Wilfred Ndidi
Rodrigo Hernández Cascante90′
72′ Kelechi Promise Iheanacho
Kevin De Bruyne88′
Jamie Vardy
Sergio Aguero63′
Danny Ward
Scott Carson
71′ Ricardo Domingos Barbosa Pereira
Philip Foden88′
72′ James Maddison
Ilkay Guendogan
83′ Nampalys Mendy
Bernardo Silva
Dennis Praet
Raheem Sterling63′
Thanawat Suengchitthawon
Ferran Torres García79′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Leicester City, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.