• 5 .Liverpool FC (52 pkt.)
  • 6 .West Ham United FC (52 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (49 pkt.)
  • 8 .Everton (47 pkt.)

Leicester City - Arsenal Londyn 1-3 (1-2). Liga angielska - 26. kolejka Premier League

28 lutego na King Power Stadium odbyło się spotkanie 26. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Leicester City i Arsenal FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Arsenal FC 3-1.

N. Pépé 52'

Drużyna Leicester City (”Lisy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 105 razy. Jedenastka Arsenal FC (”Kanonierzy”) wygrała aż 50 razy, zremisowała 33, a przegrała tylko 22.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Leicester City nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Youri Tielemans. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Luke Thomas z Leicester City. Była to 38. minuta starcia.

Piłkarze Arsenal FC odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się David Luiz. W zdobyciu bramki pomógł Willian.

W 42. minucie Emile Smith został zastąpiony przez Martina Ødegaarda.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Arsenal FC w 45. minucie spotkania, gdy Alexandre Lacazette zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trener Leicester City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marc Albrighton, a murawę opuścił Luke Thomas. W 51. minucie w zespole ”Lis” doszło do zmiany. Cengiz Ünder wszedł za Harveya Barnesa.

Jedenastka ”Lis” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie wynik na 1-3 podwyższył Nicolas Pépé.

Niedługo później trener ”Kanonierów” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Mohameda Elnenego. Na boisko wszedł Thomas Partey, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 69. minucie Jonathan Evans został zmieniony przez Daniela Amarteya, co miało wzmocnić jedenastkę ”Lis”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandre'a Lacazette'a na Pierre'a-Emericka Aubameyanga w 83. minucie. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Youriego Tielemansa z Leicester City, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Kierana Tierneya z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Alves Soares Cedric
69′ Jonathan Grant Evans
. David Luiz  39′
Caglar Soyuncu
Pablo Marí Villar
38′ 46′ Luke Thomas
Kieran Tierney90′
Ricardo Domingos Barbosa Pereira
Mohamed Naser Elsayed Elneny66′
Onyinye Wilfred Ndidi
Nicolas Pépé  52′
51′ Harvey Lewis Barnes
. Willian
 6′ 72′ Youri Tielemans
Mathew Ryan
69′ Daniel Amartey
Héctor Bellerín
Vontae Daley-Campbell
Rob Holding
Christian Fuchs
Daniel Ceballos Fernández
46′ Marc Albrighton
Pierre-Emerick Aubameyang83′
51′ Cengiz Ünder
Gabriel Teodoro Martinelli Silva

Zespół Leicester City zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Arsenal FC pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.