Reklama

Reklama

Leeds United z Mateuszem Klichem awansowało do Premier League

Leeds United wraca do angielskiej elity i w przyszłym sezonie zagra w Premier League! Stało się tak dzięki porażce West Bromich Albion z Huddersfield Town 1-2.

Leeds, którego Klich jest podstawowym zawodnikiem, zapewniło sobie awans, mając do rozegrania jeszcze dwa mecze. Drużyna Marcelo Bielsy jest liderem Championship, mając pięć punktów przewagi nad West Bromich Albion (i mając mecz rozegrany mniej) oraz sześć punktów przewagi nad Brentford.

West Brom utracił dziś szanse na wygranie drugiej ligi angielskiej, ale wciąż może uzyskać bezpośredni awans, jeśli utrzyma drugą lokatę. W przeciwnym razie czego go gra w barażach.

W barwach WBA całą drugą połowę rozegrał Kamil Grosicki, wchodząc na boisko przy stanie 1-1. Nie pomógł jednak swojej drużynie, która mecz zakończyła przegraną 1-2.

Pewne przynajmniej udziału w barażach, oprócz WBA i Brentford jest także Fulham.

Klich w trwającym sezonie był kluczową postacią Leeds - zaliczył aż 44 ligowe spotkania, strzelając sześć bramek i notując pięć asyst.

Zawodnikami Leeds są także inni polscy zawodnicy - 18-letni Mateusz Bogusz oraz 23-letni bramkarz Kamil Miazek.

Reklama

Championship: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama