• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Leeds United - West Bromwich Albion FC 3-1 (2-0). Liga angielska - 38. kolejka Premier League

W spotkaniu 38. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 23 maja, zespół Leeds United wygrał z WBA 3-1 (2-0). Mecz na Elland Road obejrzało 8 000 widzów.

H. Robson-Kanu 90'

Drużyna WBA (”The Baggies”) przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 59 meczów jedenastka Leeds United (”Pawie”) wygrała 26 razy i zanotowała 19 porażek oraz 14 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego kartkę dostał Liam Cooper z drużyny gospodarzy.

Nagle to ”Pawie” otworzyli wynik. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Rodrigo. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Raphinha.

W 23. minucie kartką został ukarany Conor Gallagher, zawodnik WBA.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leeds United w 42. minucie spotkania, gdy Kalvin Phillips strzelił drugiego gola.

Na drugą połowę zespół ”Pawii” wyszedł w zmienionym składzie, za Rodriga wszedł Patrick Bamford. Trener WBA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Hal Robson-Kanu, a murawę opuścił Dara O'Shea. Hal Robson-Kanu bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

W 61. minucie za Calluma Robinsona wszedł Grady Diangana. W 69. minucie w drużynie Leeds United doszło do zmiany. Pascal Struijk wszedł za Gaetana Berardiego. Kibice Leeds United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tylera Robertsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Pablo Hernández. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić trzeciego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Leeds United w 79. minucie spotkania, gdy Patrick Bamford zdobył z karnego trzecią bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce WBA doszło do zmiany. Karlan Ahearne-Grant wszedł za Ainsleya Maitland-Niles'a.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 108 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 90. minucie wynik ustalił Hal Robson-Kanu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Kalvin Phillips z Leeds United. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Sam Johnstone
69′ Gaetano Berardi
Darnell Furlong
1′ Liam Cooper
Kyle Bartley
70′ Hernandez Dominguez Pablo
Conor Gallagher23′
Jack Harrison
Ainsley Maitland-Niles83′
Ezgjan Alioski
Okay Yokuşlu
 42′ 90′ Kalvin Phillips
Matt Phillips
 17′ 46′ Moreno Machado Rodrigo
Lee Peltier
69′ Pascal Struijk
Mbaye Diagne
46′  79′ (k.) Patrick Bamford
Taylor Gardner-Hickman
70′ Tyler Roberts
Hal Robson-Kanu60′  90′

Zespół ”Pawii” był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.