• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Leeds United - Stoke City 5-0 w 42. kolejce Championship. Bramka Klicha

W meczu kończącym 42. serię gier Championship Leeds United pokonało 5-0 Stoke City, wykonując kolejny ważny krok w stronę upragnionego awansu do Premier League. Spora w tym zasługa Mateusza Klicha, który zdobył bramkę na 1-0, pewnie wykorzystując rzut karny.

Piłkarze Leeds potrzebowali zaledwie 25 sekund, by oddać pierwszy celny strzał na bramkę przyjezdnych. Jack Butland poradził sobie jednak z uderzeniem Tylera Robertsa.

W 20. minucie szczęścia postanowił spróbować Mateusz Klich, lecz jego próbę zdołał zablokować jeden z obrońców, który długo nie mógł później dojść do siebie.

Chwilę potem Polak mógł, a nawet powinien zanotować asystę. Piłka po strzale Patricka Bamforda została jednak wybita z linii bramkowej przez defensora gości, a mający przed sobą niemal pustą bramkę Roberts trafił wprost w kolejnego rywala.

Szczęście uśmiechnęło się do Leeds dopiero pod koniec pierwszej połowy, gdy Helder Costa został wycięty w narożniku pola karnego, a sędzia bez wahania podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Klich i kompletnie zmylił bramkarza, uderzając w prawy róg bramki.

Dowiedz się więcej na temat: Leeds United | Championship | Mateusz Klich