• 5 .Chelsea Londyn (43 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (39 pkt.)

Leeds United - Southampton FC 3-0 (0-0). Liga angielska - 18. kolejka Premier League

W spotkaniu 18. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 23 lutego, zespół Leeds United wygrał z Southampton FC 3-0 (0-0). Starcie odbyło się na Elland Road.

Raphinha 84'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 52 mecze jedenastka Leeds United (”Pawie”) wygrała 27 razy i zanotowała 14 porażek oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jannik Vestergaard z jedenastki gości (”Święci”). Była to 26. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół ”Pawii” wyszedł w zmienionym składzie, za Jacka Harrisona wszedł Hélder Costa.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ”Pawii” w końcu przyniosły efekt bramkowy. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu bramkę zdobył Patrick Bamford. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Tyler Roberts.

Trener ”Świętych” postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Nathana Redmonda i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Ingsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie osiem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. W tej samej minucie za Nathana Tellę wszedł Takumi Minamino. W 59. minucie Mateusz Klich został zmieniony przez Ezgjana Alioskiego, co miało wzmocnić drużynę ”Pawii”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oriola Romeu na Moussę Djenepo w 70. minucie.

A trener Leeds United wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pabla Hernándeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Tyler Roberts. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leeds United w 78. minucie spotkania, gdy Stuart Dallas zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Hélder Costa.

W 83. minucie arbiter ukarał kartką Moussę Djenepo, zawodnika ”Świętych”.

Niedługo później Raphinha wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Pawii”, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie starcia. Na pięć minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Raphinie z ”Pawii”.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Ryan Bertrand
46′ Jack Harrison
Stuart Armstrong
 84′ 85′ Raphael Dias Belloli
James Ward-Prowse
 78′ Stuart Dallas
Romeu Vidal Oriol70′
59′ Mateusz Klich
Nathan Tella58′
75′ Tyler Roberts
Che Adams
 47′ Patrick Bamford
Kgagelo Chauke
75′ Hernandez Dominguez Pablo
Moussa Djenepo70′ 83′
59′ Ezgjan Alioski
Alexandre Jankewitz
Joe Gelhardt
Daniel Ings58′
46′ . Helder Costa
Takumi Minamino58′
Niall Huggins
Dan Nlundulu

Piłkarze Leeds United obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.