• 5 .Everton (14 pkt.)
  • 6 .Brighton & Hove Albion FC (14 pkt.)
  • 7 .Brentford FC (12 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (12 pkt.)

Leeds United - Sheffield United FC 2-1 (1-1). Liga angielska - 30. kolejka Premier League

W spotkaniu 30. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 3 kwietnia, zespół Leeds United zwyciężył z Sheffield United 2-1 (1-1). Mecz odbył się na Elland Road.

B. Osborn 45'

Jedenastka Sheffield United (”Szable”) przed meczem zajmowała 20. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Drużyna Leeds United (”Pawie”) wygrała aż 21 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko 10.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie kartkę otrzymał John Lundstram z ”Szabl”.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Leeds United nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie Jack Harrison dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Raphinha.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał David McGoldrick, piłkarz ”Szabl”. W 45. minucie George Baldock zastąpił Ethana Ampadu.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W drugiej minucie doliczonego czasu bramkę wyrównującą zdobył Ben Osborn.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 49. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sheffield United Phil Jagielka. Niedługo później trener ”Szabl” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Oliver Burke, a murawę opuścił Oliver Norwood.

A trener Leeds United wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rodriga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Patrick Bamford. Od 73 minuty boisko opuścili zawodnicy Leeds United: Tyler Roberts, Stuart Dallas, na ich miejsce weszli: Mateusz Klich, Robin Koch. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jaydena Boglego, Olivera McBurniego zajęli: Rhian Brewster, John Egan. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Rodrigo z jedenastki gospodarzy. Była to 85. minuta pojedynku.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Jayden Bogle73′
90′ Stuart Dallas
John David Lundstram4′
Raphael Dias Belloli
John Fleck
 12′ Jack Harrison
Ben Osborn  45′
81′ Tyler Roberts
Oliver Norwood65′
Kalvin Phillips
David McGoldrick43′
65′ Patrick Bamford
Oliver McBurnie77′
Francisco Casilla Cortés
Wesley Foderingham
90′ Robin Koch
Kean Bryan
Pascal Struijk
John Egan77′
81′ Mateusz Klich
Rhian Joel Brewster73′
65′ 85′ Moreno Machado Rodrigo
Lys Mousset

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Leeds United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości wymienił czterech zawodników.