• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Leeds United - Manchester United 0-0. Liga angielska - 33. kolejka Premier League

W spotkaniu 33. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 25 kwietnia, jedenastka Leeds United zremisowała z Man United 0-0. Starcie odbyło się na Elland Road.

33. kolejka Anglia - Premier League
2021-04-25 15:00 | Stadion: Elland Road | Arbiter: Craig Pawson
Leeds United
Manchester United
0
0

Drużyna Man United bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 87 meczów jedenastka Man United wygrała 35 razy i zanotowała 22 porażki oraz 30 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Leeds United: Luke'owi Aylingowi w 37. i Tylerowi Robertsowi w 39. minucie.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ezgjana Alioskiego z Leeds United, a w 68. minucie Harry'ego Maguire'a z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Jack Harrison został zmieniony przez Iana Povedę-Ocampo.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Patrick Bamford z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener ”Pawii” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Mateusz Klich, a murawę opuścił Hélder Costa. Chwilę później trener Man United postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Jamesa. Na boisko wszedł Paul Pogba, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 77. minucie Tyler Roberts został zmieniony przez Robina Kocha, co miało wzmocnić drużynę Leeds United. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcusa Rashforda na Edinsona Cavaniego w 86. minucie oraz Freda na Donnego van de Beeka w tej samej minucie.

Dean Henderson
37′ Luke Ayling
Aaron Wan-Bissaka
Diego Javier Llorente Ríos
Victor Lindeloef
Pascal Struijk
Harry Maguire68′
64′ Ezgjan Alioski
Luke Shaw
Stuart Dallas
Scott McTominay
72′ . Helder Costa
Daniel James76′
68′ Jack Harrison
Marcus Rashford86′
39′ 77′ Tyler Roberts
Fred89′
Kalvin Phillips
Bruno Fernandes
70′ Patrick Bamford
Mason Greenwood
Francisco Casilla Cortés
David de Gea
Gaetano Berardi
Eric Bertrand Bailly
77′ Robin Koch
Alex Nicolao Telles
72′ Mateusz Klich
Axel Tuanzebe
Hernandez Dominguez Pablo
Juan Mata
68′ Ian Carlo Poveda-Ocampo
Edinson Cavani86′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Leeds United, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.