• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Leeds United - Manchester City 1-1 w 4. kolejce Premier League. Mateusz Klich zagrał 77 minut

W 4. kolejce Premier League Leeds United zremisowało z Manchesterem City 1-1. Mateusz Klich grał do 77. minuty.

R. Sterling 17'

Manchester City od początku dominował. Już w czwartej minucie z rzutu wolnego groźnie strzelał Kevin De Bruyne. Piłka odbiła się jednak od słupka.

Po kwadransie gry przed szansą stanął Ferran Torres. Trafił jednak w stojącego przed linią bramkową Stuarta Dallasa.

Minutę później skuteczniejszy był Raheem Sterling. Anglik dostał piłkę na lewej stronie, zszedł do środka i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza.

W końcówce pierwszej połowy rozruszało się Leeds. Dobre sytuacje mieli Stuart Dallas i Luke Ayling, ale Ederson ratował swój zespół.

Bramkarz "The Citizens" nie popisał się jednak w 59. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego chciał wypiąstkować piłkę, ale zrobił to tak niefortunnie, że odbiła się od pleców Benjamina Mendy'ego i spadła przed bramką. Z prezentu skorzystał Rodrigo, który trzy minuty wcześniej pojawił się na boisku.

W 70. minucie Hiszpan miał kolejną okazję po strzale głową. Tym razem golkiper dobrze się spisał i sparował jego strzał na poprzeczkę.

W końcówce Leeds naciskało, ale nie było już w stanie zmienić wyniku. W efekcie zdobyło bardzo cenny punkt i po czterech meczach ma ich już siedem. Manchester City rozegrał trzy spotkania i zgromadził cztery "oczka".

Aymeric Laporte
90′ Stuart Dallas
Benjamin Mendy36′ 71′
. Helder Costa
Kevin De Bruyne
56′ Tyler Roberts
Philip Foden
46′ Ezgjan Alioski
Rodrigo Hernández Cascante
77′ Mateusz Klich
Ferran Torres García65′
Kalvin Phillips
Riyad Mahrez77′
12′ Patrick Bamford
Raheem Sterling  17′
Elia Caprile
Zack Steffen
77′ Leif Davis
Cole Palmer
46′ Ian Carlo Poveda-Ocampo
Bernardo Silva65′
56′  59′ Moreno Machado Rodrigo