• 6 .Wolverhampton Wanderers FC (20 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (19 pkt.)
  • 8 .Manchester United (18 pkt.)

Leeds United - Liverpool w 32. kolejce Premier League. Beniaminek w końcówce wyrwał punkt

W 32. kolejce Premier League Leeds United zremisował 1-1 z Liverpoolem. W ekipie gospodarzy zagrał Mateusz Klich, który wszedł z ławki w 79. minucie.

Klich ostatnio wypadł ze składu Leeds. W czterech poprzednich meczach zagrał łącznie tylko 33 minuty. Żadnego z tych spotkań drużyna nie przegrała.

"The Reds" zdecydowali się przystąpić do Superligi. Ten projekt jest bardzo ostro krytykowany przez kibiców. Także fani Leeds nie wyrazili swoje zdanie na ten temat. Przed meczem na stadionie Elland Road pojawił się transparent o treści: "Zarabiajcie na boisku. Piłka nożna dla kibiców". Zawodnicy gospodarzy wyszli na rozgrzewkę z podobnym napisem.

Początek należał do Liverpoolu. Podopieczni Juergena Kloppa atakowali, ale rywale bronili się dużą liczbą piłkarzy i "The Reds" mieli problem ze stwarzaniem bardzo dobrych sytuacji.

Leeds próbowało grać szybko z kontry. W 24. minucie, po jednej z takich akcji, bliski zdobycia gola był Patrick Bamford, ale przegrał pojedynek z Alissonem.

Mane daje prowadzenie

Kilka minut później Liverpool wyszedł jednak na prowadzenie. Diogo Jota posłał długą piłkę na prawe skrzydło. Tam Trent Alexander-Arnold wyprzedził rywala i z pierwszej piłki zagrał do Sadio Mane. Senegalczyk dopełnił formalności, trafiając do pustej bramki.

Do przerwy wynik się nie zmienił. Z kolei w drugiej połowie odważniej zaatakowało Leeds. W 68. minucie Alisson bardzo dobrze obronił strzał z ostrego kąta Jacka Harrisona.

W 75. minucie jeszcze lepszą okazję miał Bamford. Trafił jednak w poprzeczkę. Chwilę później przed szansą stanął Tyler Roberts, ale trafił w bramkarza.

W 79. minucie na boisku pojawił się Mateusz Klich. Zaraz po jego wejściu dobrą sytuację miał Liverpool. Po zamieszaniu w polu karnym, w ostatniej chwili swój zespół uratował Illan Meslier.

Llorente zapewnił punkt

W 87. minucie Leeds w końcu dopięło swego. Receptę na pokonanie Alissona znalazł Diego Llorente, który celnie uderzył głową, po wrzutce z rzutu rożnego, doprowadzając do remisu.

Liverpool nie zdążył już zdobyć zwycięskiej bramki i mecz zakończył się remisem. Obie drużyny nie zmieniły swoich pozycji w tabeli Premier League. Liverpool jest szósty z 52 punktami. Leeds zajmuje 10. miejsce i ma siedem "oczek" mniej.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Leeds United - Liverpool 1-1

Bramki: 0-1 Mane (31.), 1-1 Llorente (87.)

Trent Alexander-Arnold
 87′ Diego Javier Llorente Ríos
Tavares Fabinho
Pascal Struijk
Ozan Muhammed Kabak
37′ 79′ Ezgjan Alioski
Andrew Robertson
25′ Stuart Dallas
Alcantara Thiago
67′ . Helder Costa
James Milner
Jack Harrison
Georginio Wijnaldum
86′ Tyler Roberts
Neco Williams
79′ Mateusz Klich
Rhys Williams
86′ Hernandez Dominguez Pablo
Naby Deco Keita
67′ Ian Carlo Poveda-Ocampo