Leeds United Football Club - Wolverhampton Wanderers Football Club 2-1 (1-1). Liga - 1. kolejka

W meczu 1. kolejki Premier League, który rozegrany został 6 sierpnia, zespół Leeds United wygrał z Wolverhampton 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Elland Road Stadium. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Klicha występującego w Leeds United.

W  meczu 1. kolejki  Premier League, który rozegrany został 6 sierpnia, zespół Leeds United wygrał  z Wolverhampton  2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Elland Road Stadium. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Klicha występującego w Leeds United.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Wolverhampton wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wolverhampton w szóstej minucie spotkania, gdy Daniel Podence strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Hwang Hee-Chan.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jackowi Harrisonowi z drużyny Leeds United. Była to 20. minuta starcia.

Zespół Leeds United wyrównał wynik meczu. W 24. minucie Rodrigo wyrównał wynik meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 64. minucie Rodrigo został zmieniony przez Mateusza Klicha. Trener Leeds United postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Marca Rocę i na pole gry wprowadził napastnika Sama Greenwooda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 74. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Wolverhampton Rayan Nouri. W 83. minucie Patrick Bamford został zmieniony przez Crysencia Summervillego, a za Brendena Aaronsona wszedł na boisko Joe Gelhardt, co miało wzmocnić drużynę Leeds United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hwang Hee-Chana na Chema Campbella.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku kartkę dostał Tyler Adams, piłkarz Leeds United. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Arbiter nie ukarał zawodników Wolverhampton żadną kartką, natomiast piłkarzom Leeds United przyznał dwie żółte.

Jedenastka Leeds United w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Wolverhampton w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.