• 5 .Chelsea Londyn (43 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Leeds United - Crystal Palace w 23. kolejce Premier League. Cały mecz Mateusza Klicha

Leeds United pokonało 2-0 Crystal Palace w 23. kolejce Premier League. W barwach gospodarzy cały mecz zagrał Mateusz Klich.

P. Bamford 52'

Klich jest podstawowym zawodnikiem ekipy Marcelo Bielsy. W tym sezonie wystąpił we wszystkich ligowych meczach i zdobył dwie bramki oraz zanotował pięć asyst.

Przy pierwszym golu dla Leeds nie brał jednak udziału. Stuart Dallas zagrał do Jacka Harrisona, a ten huknął pod poprzeczkę i dał gospodarzom prowadzenie.

Chwilę później, po dośrodkowaniu Ezgjana Alioskiego, głową uderzał Patrick Bamford. Dobrą obroną popisał się jednak Vicente Guaita.

Leeds stworzyło jeszcze kilka sytuacji, ale miało problem z trafieniem w bramkę. Kontrolowało jednak wydarzenia na murawie i do przerwy prowadziło.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Od początku drugiej połowy gospodarze nadal dominowali i już pięć minut po wznowieniu gry podwyższyli prowadzenie. Klich świetnie wypatrzył Raphinhę i zagrał mu prostopadłą piłkę. Strzał Brazylijczyka bramkarz obronił, ale przy dobitce Bamforda był już bezradny.

W 70. minucie Guaita znowu został zatrudniony. Z dystansu uderzał Dallas, ale hiszpański golkiper był na posterunku.

W 84. minucie bramkarz Crystal Palace nie miał nic do powiedzenia przy strzale Harissona. Uratowała go jednak poprzeczka.

Ostatecznie Leeds nie zdobyło więcej bramek. Pewnie jednak wygrało i sięgnęło po trzy punkty.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl

Luka Milivojević76′
 3′ Jack Harrison
Jairo Riedewald
Mateusz Klich
Patrick van Aanholt46′
88′ Kalvin Phillips
Jean-Philippe Mateta65′
 52′ Patrick Bamford
Andros Townsend46′
88′ Jamie Shackleton