• 5 .Everton (46 pkt.)
  • 6 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (42 pkt.)

Leeds United - Crystal Palace FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 23. kolejka Premier League

W spotkaniu 23. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 8 lutego, zespół Leeds United wygrał z Crystal Palace 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Elland Road.

P. Bamford 52'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Jedenastka Leeds United (”Pawie”) wygrała aż 10 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie Jack Harrison dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Stuart Dallas.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gary'emu Cahillowi z Crystal Palace (”Orły”). Była to 38. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Pawii”.

Na drugą połowę drużyna ”Orłego” wyszła w zmienionym składzie, za Patricka van Aanholta wszedł Andros Townsend.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka ”Pawii”, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Bamford. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trener Crystal Palace wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Michego Batshuayiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jean-Philippe Mateta. W 76. minucie kartkę dostał Luka Milivojević, zawodnik gości. W tej samej minucie Jordan Ayew został zastąpiony przez Christiana Benteke'a.

Niedługo później trener Leeds United postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 88. minucie zastąpił zmęczonego Kalvina Phillipsa. Na boisko wszedł Jamie Shackleton, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Luka Milivojević76′
 3′ Jack Harrison
Jairo Riedewald
Mateusz Klich
Patrick van Aanholt46′
88′ Kalvin Phillips
Jean-Philippe Mateta65′
 52′ Patrick Bamford
Andros Townsend46′
88′ Jamie Shackleton
Michy Batshuayi65′
Joe Gelhardt
Christian Benteke76′
. Helder Costa

Niall Huggins

Tyler Roberts

Jedenastka ”Pawii” była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Leeds United żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna Leeds United w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.