• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Leeds United - Crystal Palace FC 1-0 (0-0). Liga angielska - 14. kolejka Premier League

30 listopada na Elland Road odbyło się starcie 14. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Leeds United i Crystal Palace. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Leeds United 1-0. Na stadionie stawiło się 35 558 widzów.

Raphinha 90'

Drużyna Leeds United (”Pawie”) przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Jedenastka Leeds United wygrała aż 11 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko sześć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 37. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Crystal Palace (”Orły”) i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół ”Pawii” wyszedł w zmienionym składzie, za Mateusza Klicha, Pascala Struijka weszli Rodrigo, Junior Firpo. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Junior Firpo z jedenastki gospodarzy.

W 68. minucie Odsonne Édouard został zmieniony przez Christiana Benteke'a. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Leeds United: Stuartowi Dallasowi w 72. i Tylerowi Robertsowi w 87. minucie. W 80. minucie w drużynie ”Orłów” doszło do zmiany. Will Hughes wszedł za Jeffreya Schluppa.

Trener Crystal Palace wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Michaela Olise'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jordan Ayew. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Addjemu Guéhiemu, zawodnikowi Crystal Palace.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Raphinha dla zespołu Leeds United. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Chwilę później trener Leeds United postanowił bronić wyniku. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za napastnika Tylera Robertsa wszedł Charlie Cresswell, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce ”Pawii” utrzymać prowadzenie. Minutę później kartką został ukarany Adam Forshaw, zawodnik gospodarzy.

Vicente Guaita
72′ Stuart Dallas
Joel Ward37′
Diego Javier Llorente Ríos
James Tomkins
Liam Cooper
Addji Keaninkin Marc-Israel Guéhi90′
42′ 46′ Pascal Struijk
Tyrick Mitchell
 90′ (k.) Raphael Dias Belloli
Jeffrey Schlupp80′
90′ Adam Forshaw
Conor Gallagher39′
Daniel James
Cheikhou Kouyaté
46′ Mateusz Klich
Jordan Ayew90′
Kalvin Phillips
Dazet Wilfried Armel Zaha
87′ 90′ Tyler Roberts
Odsonne Édouard68′
Kristoffer-August Sundquist Klaesson
Jack Butland
90′ Charlie Cresswell
Nathaniel Clyne
46′ 48′ Héctor Junior Firpo Adames
Michael Olise90′
46′ Moreno Machado Rodrigo
Jairo Riedewald
Crysencio Summerville
Christian Benteke68′

Zespół ”Pawii” był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Crystal Palace otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.