• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .Chelsea Londyn (29 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (29 pkt.)

Leeds United - Burnley FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 15. kolejka Premier League

27 grudnia na Elland Road odbył się mecz 15. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Leeds United i Burnley FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Leeds United 1-0.

P. Bamford 5'

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkała się 14. i 16. jedenastka Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 meczów drużyna Leeds United (”Pawie”) wygrała 16 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Patrick Bamford dla jedenastki Leeds United. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał James Tarkowski z drużyny gości (”The Clarets”). Była to 28. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Leeds United.

W 59. minucie Rodrigo został zastąpiony przez Pabla Hernándeza. Trener Leeds United wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jamiego Shackletona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mateusz Klich.

W 70. minucie w zespole Leeds United doszło do zmiany. Ian Poveda-Ocampo wszedł za Raphinhę. Chwilę później trener Burnley FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Jay Rodriguez, a murawę opuścił Erik Pieters. W tej samej minucie w drużynie ”The Clarets” doszło do zmiany. Dale Stephens wszedł za Josha Bensona.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Burnley FC: Ashleyowi Westwoodowi w 79. i Ashleyowi Barnesowi w 90. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Charlie Taylor
70′ Raphael Dias Belloli
Josh Benson74′
Jack Harrison
Josh Brownhill
Ezgjan Alioski
Erik Pieters74′
66′ Mateusz Klich
Ashley Westwood79′
59′ Moreno Machado Rodrigo
Chris Wood
 5′ (k.) Patrick Bamford
Jimmy Dunne
59′ Hernandez Dominguez Pablo
Kevin Long
70′ Ian Carlo Poveda-Ocampo
Anthony Gomez Mancini
66′ Jamie Shackleton
Dale Stephens74′
. Helder Costa
Joel Mumbongo
Tyler Roberts
Jay Rodriguez74′

Jeśli zespół ”The Clarets” nie wykorzystał 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”The Clarets” pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka ”The Clarets” w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.