• 5 .Everton (46 pkt.)
  • 6 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (42 pkt.)

Leeds United - Brighton & Hove Albion 0-1 w meczu 19. kolejki Premier League. Całe spotkanie Klicha

Słabsza seria Leeds trwa nadal. Piłkarze Marcelo Bielsy przegrali trzecie starcie z rzędu i tym razem nie poradzili sobie z Brighton & Hove Albion. Goście finalnie wygrali 1-0. Na boisku cały mecz rozegrał Mateusz Klich.

Leeds United po niespodziewanej porażce z Crawley 1-0 w rozgrywkach pucharowych, równie zaskakująco przegrało także w Premier League, z niżej notowanym Brighton & Hove Albion.

Goście dzisiejszego spotkania od samego początku meczu przeważali i już w 17. minucie wyszli na prowadzenie. Po składnej akcji Alexis Mac Allister zagrał wzdłuż linii bramkowej, a nabiegający na piłkę Neal Maupay dopełnił formalności.

Podopieczni Grahama Pottera zagrozili bramce Leeds także w końcówce pierwszej połowy. Leandro Trossard wpadł w pole karne i oddał strzał, a pędząca futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Ataki Leeds były sporadyczne, a jedną z najgroźniejszych sytuacji przerwali gracze gości, pewnie wybijając piłkę Jackowi Harrisonowi. Piłkarze Brighton odpowiedzieli w końcówce spotkania, jednak Kiko Casilla zatrzymał uderzenie z dystansu Adama Webstera.

Pozostałe spotkania

W drugim meczu rozegranym w tym samym czasie West Ham z Łukaszem Fabiańskim w bramce pokonał Burnley 1-0.

Adam Webster71′
42′ Luke Ayling
Dan Burn
Liam Cooper
Lewis Dunk
67′ Ezgjan Alioski
Joël Veltman
Jack Harrison
Ben White
62′ Moreno Machado Rodrigo
Leandro Trossard73′
75′ Raphael Dias Belloli
Reda Jousef Khadra
67′ Hernandez Dominguez Pablo
Davy Pröpper81′
75′ Ian Carlo Poveda-Ocampo