• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Leeds - Fulham 4-3 w spotkaniu 2. kolejki Premier League

Co to był za mecz! Po bardzo dobrym widowisku Leeds pokonało Fulham 4-3. W spotkaniu od pierwszej minuty pojawił się Mateusz Klich i udało mu się zdobyć gola oraz zaliczyć asystę.

Leeds skradło serca kibiców po szalonym spotkaniu z Liverpoolem. Wyżej notowana ekipa z Merseyside ostatecznie wygrała 4-3, jednak piłkarze Marcelo Bielsy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Dla Mateusza Klicha było to pierwsze spotkanie w Premier League i już w debiucie trafił on do siatki. Reprezentant Polski efektownie przyjął futbolówkę w pole karnym i pewnie wykończył sytuację.

Nic więc dziwnego, że Polak rozpoczął również kolejne spotkanie w pierwszym składzie, a Leeds ponownie postawiło na ofensywę. Pierwsza bramka w meczu z Fulham padła już w 5. minucie spotkania.

Obrona ekipy gości pechowo interweniowała po rzucie rożnym i futbolówka trafiła do Heldera Costy. Portugalczyk huknął bez zastanowienia, a pędząca piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Kilkanaście minut później nie popisali się także defensorzy Leeds, a dokładniej Robin Koch. Niemiec w kolejnym meczu z rzędu źle interweniował w polu karnym i sfaulował Joe Bryana. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Aleksandar Mitrović i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie i już po chwili zobaczyliśmy kolejną bramkę. Bryan w nieprzepisowy sposób zatrzymał Kalvina Phillipsa i sędzia Anthony Taylor ponownie wskazał na "jedenastkę".

Joe Bryan
 5′, 57′ . Helder Costa
André-Frank Zambo Anguissa
46′ Moreno Machado Rodrigo
Aboubakar Kamara58′
Jack Harrison
Ivan Cavaleiro
 41′ (k.) 82′ Mateusz Klich
Harrison Reed70′
Kalvin Phillips
Josh Onomah58′
 50′ 70′ Patrick Bamford
Bobby De Cordova-Reid58′  62′
70′ Ezgjan Alioski
Neeskens Kebano58′
Ian Carlo Poveda-Ocampo
Anthony Knockaert
46′ Tyler Roberts
Mario Lemina70′

Za wykonanie rzutu karnego zabrał się Mateusz Klich i nie pomylił się. Reprezentant Polski zmylił bramkarza i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Pomocnik Leeds nie zadowolił się golem i dał o sobie znać również w drugiej połowie.

Dowiedz się więcej na temat: Premier League | leeds | Fulham FC | Mateusz Klich