Reklama

Reklama

Koronawirus w piłce. Roy Hodgson: Sezon musi zostać dokończony

Świat angielskiej piłki nożnej nadal nie może porozumieć się w kwestii dokończenia sezonu. Swój głos w dyskusji oddał szkoleniowiec Crystal Palace - Roy Hodgson i zdecydowanie stwierdził, że obecny sezon Premier League musi zostać dokończony.

Epidemia koronawirusa błyskawicznie sparaliżowała wszystkie ligi europejskie. Jeszcze jakiś czas temu kluby planowały jak grać w drugiej połowie sezonu, a teraz środowisko piłkarskie zastanawia się, czy zakończenie obecnej kampanii jest w ogóle możliwe.

- Myślę, że wszyscy w tej kwestii są zgodni. Sezon musi być dograny do końca - stwierdził zdecydowanie menedżer Crystal Palace Roy Hodgson cytowany przez "Football-London".

Były selekcjoner reprezentacji Anglii stwierdził, że najgorszym z przedstawionych scenariuszy jest zakończenie ligi i wskazanie jej zwycięzcy.

Reklama

- Nie chcemy sztucznych środków dotyczących wyboru kto wgra ligę, zakwalifikuje się do pucharów i analogicznie zostanie zdegradowany - dodał.

Angielski trener ma świadomość, że potencjalne dogranie sezonu do końca wiąże się z pewnym ryzykiem, ale jest w stanie je podjąć.

- W najlepszym wariancie, piłkarze mieliby 3-4 tygodnie na przygotowanie się do gry. Oczywiście przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności.

- Mam także świadomość, że to wiązałoby się z bardzo napiętym terminarzem. Trzeba byłoby wtedy rozegrać dziewięć pozostałych spotkań w ekspresowym tempie, i tak przerwa pomiędzy sezonami byłaby krótsza. Myślę, że wszyscy będą gotowi na takie poświęcenie - powiedział Anglik.

Angielskie media donoszą, że gdyby scenariusz Hodgsona miał się spełnić, to Premier League zdecydowałaby się na dogranie pozostałych spotkań bez publiczności latem. 

Zobacz więcej informacji o Premier League

PA


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy