Reklama

Reklama

Koronawirus w piłce. Piłkarze Arsenalu unikną obniżki płac?

Z powodu epidemii koronawirusa wiele piłkarskich klubów decyduje się na cięcia pensji zawodników. Arsenal wpadł na pomysł jak w ten sposób zmotywować piłkarzy i uniknąć potencjalnych ograniczeń.

Jak donosi "DailyMail" zarząd Arsenalu zaproponował swoim piłkarzom, że unikną oni obniżki swoich pensji, jeżeli drużyna zakwalifikuje się do Champions League. Propozycja ma oczywiście związek z szerzącą się na świecie pandemią koronawirusa, która sparaliżowała rozgrywki.

Piłkarze ekipy z północnego Londynu prawdopodobnie nie podchodzą zbyt przychylnie do takiego pomysłu. "Kanonierzy" musieliby zbliżyć się do Manchesteru United i zająć 5. miejsce w tabeli, co w tym momencie jest wątpliwe.

Arsenal zajmuje bowiem 9. lokatę i traci do "Czerwonych Diabłów" pięć punktów. Angielskie kluby mierzą się obecnie z patową sytuacją dotyczącą płac. Krajowy związek piłkarzy rekomenduje graczom, aby nie zgadzali się oni na obniżki proponowane przez zespoły.

Reklama

Zakładają oni natomiast opcję odroczenia płac i na taki krok zdecydowali się przedstawiciele kilku klubów na wyspach, w tym West Hamu czy Southamptonu. Dziennikarze donoszą, że włodarze Arsenalu muszą przeznaczać około 230 milionów funtów rocznie na wynagrodzenia dla piłkarzy.

Prognozy ekonomiczne dla "Kanonierów" - jak również dla innych klubów Premier League - nie są zbyt optymistyczne. Londyńczycy tracą również bardzo dużo przez to, że około 25 proc. dochodów budżetowych stanowiły wpływy z dni meczowych. W samym lutym Arsenal stracił ok. 27 milionów funtów.

Sytuacje pogarsza fakt, że tak naprawdę bardzo ciężko przewidzieć kiedy liga angielska będzie mogła wznowić rozgrywki. Epidemia koronawirusa przybrała w Wielkiej Brytanii na sile nieco później niż choćby we Włoszech i wyeliminowanej jej skutków może zająć jeszcze trochę czasu.

Do tej pory na wyspach odnotowano powyżej 70 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem, a z powodu choroby śmierć poniosło powyżej 9 tysięcy osób. 

Zobacz więcej informacji o Premier League

PA


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy