Reklama

Reklama

Klub z Premier League zainteresowany Borucem

Artur Boruc w Queens Park Rangers? O zainteresowaniu klubu z Premier League polskim bramkarzem piszą dziś angielskie media.

Po fatalnej inauguracji sezonu w Premier League (0-5 u siebie ze Swansea) menedżer Queens Park Rangers Marc Hughes zaczął rozglądać się za nowym golkiperem. Postawa Roberta Greena nie przypadła do gustu Walijczykowi.

A Boruc? Jest obecnie bezrobotnym piłkarzem. Fiorentina, której barw bronił przez dwa sezony, nie zdecydowała się na przedłużenie kontraktu z polskim bramkarzem.

W okresie przygotowawczym Boruc trenował z Legią Warszawa i zapewniał, że niebawem znajdzie nowego pracodawcę.

Jesienią 2010 roku po wyprawie do Ameryki Północnej Boruc wyleciał z kadry prowadzonej przez Franciszka Smudę. "Franz" miał za złe bramkarzowi, że ten wraz z Michałem Żewłakowem pił wino na pokładzie samolotu.

Boruc to 32-letni zawodnik. Przez ostatnie dwa sezony bronił barw włoskiej Fiorentiny. W Serie A zagrał w 62 meczach. Wcześniej przez pięć lat był bramkarzem szkockiego Celticu Glasgow. W polskiej ekstraklasie rozegrał 69 meczów w barwach Legii Warszawa.

Jako reprezentant Polski Boruc zagrał na mistrzostwach świata w Niemczech w 2006 roku oraz mistrzostwach Europy w Austrii i Szwajcarii w 2008 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL