Reklama

Reklama

Kenedy odesłany przez Chelsea do Anglii po obraźliwych wpisach

Kenedy, zawodnik Chelsea Londyn, został odesłany do Anglii ze zgrupowania klubu w Chinach, ze względu na obraźliwe komentarze na temat azjatyckiego kraju na portalu społecznościowym.

21-letni piłkarz zamieścił dwa zdjęcia z wpisami, które wywołały duże poruszenie w Chinach. Kibice z Państwa Środka wyrazili swoje oburzenie w stosunku do Brazylijczyka w trakcie sobotniego meczu Chelsea z Arsenalem (3-0) w Pekinie.

Teraz klub ze Stamford podjął kroki i przeprosił za zachowanie Kenedy'ego.

"Działanie Kenedy'ego były błędem, z którego się wiele nauczył. Jego zachowanie nie reprezentuje całego klubu i nie odpowiada wysokim oczekiwaniom i surowym zasadom, jakie obowiązują naszych młodych piłkarzy. Został on mocno upomniany i ukarany" - napisała Chelsea w oświadczeniu.

Reklama

"Chciałbym przeprosić ludzi w Chinach za swoje postępowanie. Nie było moją intencją, aby kogoś znieważyć, czy obrazić i teraz zdaję sobie sprawę, że moje komentarze były niewłaściwe" - stwierdził z kolei sam Brazylijczyk.

Jakie wpisy zamieścił? Na jednym z nich, przedstawiającym jego zdjęcie, napisał po portugalsku "Pieprz... Chiny", a na drugim, gdzie widać śpiącego Chińczyka - "Obudźcie się Chiny. Ty idioto".

"The Blues" w zeszłym sezonie wywalczyli tytuł mistrza Anglii.

Pawo

Zobacz terminarz Premier League

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama