Reklama

Reklama

Kamil Grabara podpisał 4,5-letni kontrakt z FC Liverpool

Bramkarz Kamil Grabara podpisał z FC Liverpoolem nowy kontrakt, obowiązujący do końca czerwca 2022 roku. 18-letni zawodnik z Rudy Śląskiej jest uznawany za wielki bramkarski talent.

Grabara do Liverpoolu trafił w styczniu 2016 roku z Ruchu Chorzów. W angielskiej drużynie szybko wywalczył pozycję pierwszego bramkarza w drużynie U23, czyli bezpośrednim zapleczu pierwszego zespołu.

W tym sezonie Grabara zachował już dziewięć czystych kont w 16 spotkaniach, z czego cztery w fazie grupowej Młodzieżowej Ligi Mistrzów. W angielskich mediach zbiera świetne recenzje za swoją formę.

Młody bramkarz jest znany nie tylko ze swojego talentu, ale i... ciętego języka. W mediach społecznościowych zdarzało mu się "dogryzać" kolegom po fachu, zwłaszcza, gdy odważnie krytykował boiskowe wpadki bramkarza Wisły Płock Seweryna Kiełpina. Niektórzy, z racji gry na Wyspach w młodym wieku i czasem nadmiernej pewności siebie porównują go do młodego Wojciecha Szczęsnego.

Reklama

Grabara występuje też w młodzieżowej reprezentacji Polski.

WG

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

***


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy