Reklama

Reklama

Juergen Klopp krytykuje rozgrywki organizowane przez UEFA. "To niedorzeczne"

Juergen Klopp zdaje sobie sprawę, że akurat dla jego podopiecznych końcówka sezonu jest wyjątkowo obciążająca - "The Reds" w połowie maja wciąż walczą o dwa puchary i tytuł mistrzowski, mając na koncie zdobyty już wcześniej Puchar Ligi Angielskiej. W związku z tym Niemiec postanowił wziąć w obronę swoich piłkarzy i fakt, że niektórzy z nich będą musieli dalej walczyć o punkty - już dla kadr narodowych - także i w czerwcu. W opinii menedżera Liga Narodów UEFA jest bowiem absolutnie zbędna.

14 maja to jeden z najważniejszych punktów w kalendarz Liverpool F.C. w najbliższych tygodniach - dokładnie tego dnia odbędzie się bowiem finał Pucharu Anglii, w którym drużyna z Merseyside zmierzy się na słynnym Wembley z ekipą Chelsea.

W związku z tym wydarzeniem Juergen Klopp zjawił się tuż przed weekendem na konferencji prasowej, podczas której odpowiadał głównie na pytania dotyczące potyczki z "The Blues". W rozmowie z dziennikarzami pojawił się też wątek rozmowy Niemca z Aleksanderem Čeferinem - szefem UEFA. Pogawędka obu panów miała przede wszystkim dotyczyć kwestii przydziału biletów na inny finał - Ligi Mistrzów - w którym LFC zagra niebawem z Realem Madryt.

Reklama

Menedżer Liverpoolu orzekł, że jego zdaniem angielskiemu klubowi należy się większy przydział wejściówek - i to właśnie przekazał podczas konwersacji Čeferinowi. Jednocześnie nie chciał komentować pomysłu dotyczącego głębokich zmian w rozgrywaniu LM, które mają zostać niebawem wprowadzone, bo - jak stwierdził - nie był w stanie dotychczas zagłębić się dobrze w temat.

Juergen Klopp: Liga Narodów jest niepotrzebna

Klopp postanowił za to skrytykować Ligę Narodów. "Zawodnicy rozegrali ponad 70 meczów i będą to wszystko kontynuować w ramach rozgrywek LN już po zakończeniu sezonu. To cztery, pięć, sześć meczów reprezentacji" - wskazywał szkoleniowiec, cytowany m.in. przez "Daily Mail".

"Wolałbym, żeby UEFA pozyskiwała więcej pieniędzy z finałów Ligi Mistrzów, a pozbyła się za to Ligi Narodów" - orzekł trener, który dodał, że LN to "jeden z najbardziej niedorzecznych pomysłów w świecie futbolu".

"Więcej meczów do rozegrania to zawsze zły pomysł. Często o tym wspominałem" - powiedział również podczas konferencji 54-latek. Rozmowa z szefem UEFA - jak wszystko wskazuje - musiała być więc całkiem interesująca.

Juergen Klopp pracuje w Liverpoolu od wielu sezonów

Juergen Klopp jest szkoleniowcem Liverpool F.C. od 2015 roku. Po tym, jak z Burnley zwolniono Seana Dyche'a, stał się on trenerem o najdłuższym nieprzerwanym stażu w jednym zespole w Premier League.

Wraz z "The Reds" Klopp zdobył m.in. mistrzostwo Anglii, Ligę Mistrzów oraz Superpuchar Europy.

Zobacz także: Juergen Klopp tego nie ukrywa. "To prawdziwa bestia"

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama