Reklama

Reklama

Josep Guardiola: Bez sukcesów długo tu nie zabawię

Josep Guardiola, menedżer Manchesteru City, powiedział, że jego pierwszy sezon w tej roli zostanie uznany za porażkę, jeśli nie zdobędzie przynajmniej jednego trofeum.

Hiszpan trafił do Anglii latem zeszłego roku po pracy z wielkimi sukcesami z FC Barcelona i Bayernem Monachium, ale w Premier League nie idzie mu na razie tak dobrze. Na 11 kolejek przed końcem rozgrywek "Obywatele" tracą aż 10 punktów do liderującej Chelsea Londyn.

Manchester City pozostaje jednak cały czas w grze w Lidze Mistrzów i Pucharze Anglii.

"Jeśli nie będę miał sukcesów, długo tutaj nie zabawię. Brak trofeum oznacza, że to będzie słaby sezon. Wiedziałem to już w sierpniu. Praca trenera jest uzależniona od wyników" - przyznał Hiszpan.

Reklama

"Wiem, jakie standardy obowiązywały w mojej pracy w przeszłości, i wiem, jaki ciężar mam na swoich barkach. Muszę sobie z tym poradzić" - dodał.

Tym bardziej, że jego czas w Monachium, nie jest oceniany jednoznacznie.

"Będę oceniany na podstawie wywalczonych trofeów. Moja praca w Bayernie została oceniona jako katastrofa, ponieważ nie wygraliśmy Ligi Mistrzów. Trzy razy zdobyliśmy mistrzostwo Niemiec, dwa na trzy puchary tego kraju, zawsze meldowaliśmy się w półfinałach lub finałach, mimo to uznano ją za katastrofę" - powiedział Guardiola.

W sobotę "Obywateli" czeka wyjazdowy mecz z Middlesbrough FC w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Początek o 13.15. Transmisja w Eleven Sports.

Pawo

Zobacz zestaw par ćwierćfinałowych Pucharu Anglii

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama