Reklama

Reklama

  • 1 .Liverpool FC (14 pkt.)
  • 2 .Manchester City (13 pkt.)
  • 3 .Chelsea Londyn (13 pkt.)
  • 4 .Manchester United (13 pkt.)
  • 5 .Everton (13 pkt.)
  • 6 .Brighton & Hove Albion FC (12 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (11 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (10 pkt.)

Jose Mourinho: W tym momencie w drużynie nie ma nietykalnych zawodników

Jose Mourinho, szkoleniowiec Chelsea Londyn, ostrzegł swoich piłkarzy, że "w tym momencie w drużynie nie ma nietykalnych zawodników". Mistrzowie Anglii zawodzą w rozgrywkach Premier League.

W zeszłym sezonie "The Blues" wywalczyli tytuł, ale obecnie, po siedmiu kolejkach, zajmują dopiero 14. miejsce tabeli, mając na koncie tylko dwa zwycięstwa w lidze. Według Portugalczyka wynika to z faktu, że w jego ekipie brakuje "seryjnych mistrzów".

"Oczywiście jest to perspektywa postawy niektórych osób. I kiedy masz osoby, które prezentują nierówną postawę w zakresie motywacji, chęci i zaangażowania, to płacisz za to" - mówił Mourinho.

Trener Chelsea stwierdził, że w jego zespole jest kilku piłkarzy mających na koncie wiele tytułów. To obrońcy John Terry i Branislav Ivanović oraz pomocnik John Obi Mikel, a żaden z graczy nie może być pewnym miejsca, dopóki słabsze występy będą się powtarzać.

Reklama

"Są dwa rodzaje mistrzów. Są mistrzowie, którzy coś wygrali i mamy wielu takich, a także są mistrzowie, którzy w karierze zdobyli jeden, dwa, trzy, cztery, pięć, 10 albo 20 tytułów" - tłumaczył Portugalczyk.

"Mamy 25 mistrzów z zeszłego roku, ale ilu jest w składzie seryjnych mistrzów? Mogę nie być mistrzem przez pięć, 10 lat, ale wciąż być seryjnym mistrzem ze względu na moje podejście i postawę. To problem, który nas obecnie dotyka" - dodał.

W 2006 roku, podczas swojego pierwszego okresu pracy przy Stamford Bridge, Mourinho ośmiu swoim graczom, w tym Terry'emu, Ashleyowi Cole'owi, Frankowi Lampardowi i Didierowi Drogbie, przyznał status "nietykalnych" ze względu na ich formę.

"Tylko ustabilizowana forma może dać ci ten status. Piłka nożna dotyczy tego, co dzieje się teraz. W tym momencie nie mam nietykalnych zawodników. Żeby być zwycięzcą nie trzeba wygrywać cały czas, ale w każdym meczu, każdego dnia trzeba być silnym mentalnie" - powiedział Mourinho.

Dzisiaj Chelsea w drugiej kolejce Ligi Mistrzów zmierzy się na wyjeździe z FC Porto. Portugalczyk włączył do składu na to spotkanie Diega Costę, który jest zawieszony na trzy mecze w rodzimych rozgrywkach, ale zakaz nie obowiązuje w Europie.

Szkoleniowiec stwierdził jednak, że nie chciałby mieć w składzie 11 Costów.

"Przegralibyśmy każdy mecz, ponieważ jest tak wielka chęć, aby go zawieszać, że nie mielibyśmy piłkarzy, aby rozpoczynać kolejny. Jestem szczęśliwy, że mam tylko jednego i pozwolę mu grać, dopóki znowu go nie zawieszą" - mówił Portugalczyk.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy G Ligi Mistrzów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama