• 1 .Manchester City (32 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (30 pkt.)
  • 3 .Chelsea Londyn (28 pkt.)
  • 4 .Tottenham Londyn (27 pkt.)
  • 5 .Arsenal Londyn (24 pkt.)
  • 6 .AFC Bournemouth (20 pkt.)
  • 7 .Watford FC (20 pkt.)
  • 8 .Manchester United (20 pkt.)

Jose Mourinho: Chelsea na pewno mnie nie zwolni

​Mimo lawiny krytyki, jaka spada na niego w ostatnich tygodniach, Jose Mourinho nie traci pewności siebie. Portugalczyk jest przekonany, że szefowie Chelsea nie zwolnią go nawet jeśli w tym sezonie nie uda mu się awansować z zespołem do Ligi Mistrzów.

Premier League. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Reklama

"The Blues" pod wodzą Mourinho fatalnie rozpoczęli bieżący sezon Premier League i po ośmiu kolejkach zajmują 16. miejsce w tabeli. Mają na koncie zaledwie osiem punktów.

Głównym winowajcą słabej postawy mistrzów Anglii jest - zdaniem prasy i ekspertów - właśnie portugalski trener. Wielu dopatruje się analogii pomiędzy trwającym sezonem a rozgrywkami edycji 2006/07, kiedy Mourinho został zwolniony już we wrześniu.

Słynny szkoleniowiec jest jednak przekonany, że na razie pozostanie na stanowisku. Portugalczyk twierdzi, że cieszy się zaufaniem właściciela Chelsea Romana Abramowicza i pozostanie trenerem "The Blues" nawet jeśli bieżący sezon zakończy w środku tabeli.

"Teraz jest zupełnie inaczej niż wtedy, kiedy poprzednio pracowałem w Chelsea. Widzę to odkąd pierwszy raz rozmawiałem z władzami klubu w roku 2013. Po ostatniej porażce z Southampton spotkałem się z panem Abramowiczem i wiedziałem, że mnie nie zwolni" - powiedział Mourinho.

"Wcale nie obawiam się tego, że stracę pracę. Doskonale pamiętam treść mojej rozmowy z działaczami klubu jeszcze przed tym, jak zdecydowali się mnie zatrudnić. Wiem, dlaczego zdecydowałem się wrócić do Chelsea. Jestem spokojny" - dodał Portugalczyk.

"Oczywiście ostatnie słabe wyniki powodują, że jestem daleki od zadowolenia. Nigdy jednak nie bałem się tego, że stracę pracę" - zaznaczył "Mou".

"Dla mnie ważne jest tylko to, że władze klubu udzieliły mi swojego poparcia. I to jeszcze zanim opublikowano oświadczenie dotyczące mojej przyszłości. Dlaczego opublikowano oświadczenie? Zapewne dlatego, że władze klubu chciały uciąć plotki o tym, że mogę zostać zwolniony" - zakończył Mourinho.

Chelsea zagra dzisiaj w meczu 9 kolejki Premier League na swoim stadionie z Aston Villa. Początek spotkania o 16.00.

Dowiedz się więcej na temat: Jose Mourinho | Chelsea Londyn

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje