Reklama

Reklama

Jonas Gutierrez wrócił do gry po chorobie nowotworowej

Były piłkarz reprezentacji Argentyny Jonas Gutierrez (Newcastle United) wrócił do gry po chorobie nowotworowej. Zadebiutował w roli kapitana zespołu "Srok" w zwycięskim spotkaniu z West Ham 4-1 w Pucharze Ligi U21.

O walce z rakiem jąder poinformował dopiero we wrześniu, po wcześniejszym przejściu chemioterapii i operacji w Buenos Aires.

 Na portalu społecznościom Twitter 31-letni piłkarz podziękował kibicom za wsparcie, jakie otrzymał podczas choroby.

"Dziękuję wszystkim fanom za wsparcie w tym trudnym okresie. Jestem dumny z tego, że wróciłem i szczęśliwy. To był dobry mecz" - napisał Argentyńczyk.

Argentyński pomocnik trafił do Newcastle w 2008 roku z Mallorki. W reprezentacji Argentyny rozegrał 22 mecze, m. in. w mistrzostwach świata w 2010 roku. W ubiegłym sezonie, od stycznia, był wypożyczony do Norwich.

Reklama

Trener "Srok" Alan Pardew zapewnił, że piłkarz ma szanse na występy w pierwszym zespole.

- Z radością go przywitamy w pierwszym zespole. Jonas jest jednym z tych zawodników, który swoją osobowością ożywia treningi, a choroba tylko go wzmocniła i uwypukliła jego cechy charakteru. Niewiele mu brakuje do uzyskania formy sprzed choroby. Mam nadzieję, że za dwa - trzy tygodnie będzie już w składzie - powiedział Pardew.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL