Reklama

Reklama

John Terry: Manchester City chciał mnie kupić w 2009 roku

Obrońca Chelsea John Terry ujawnił, że w lecie 2009 roku był bliski przejścia do Manchesteru City, ale właściciel "The Blues" Roman Abramowicz odrzucił propozycję szefów klubu z Manchesteru.

Premier League. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Wkrótce po tym, jak udziały w Manchesterze City wykupiła grupa inwestorów Abu Dhabi United Group, jasne stało się, że "The Citizens" zasilani kapitałem szejków staną się jednym z największych gigantów europejskiego futbolu.

Szefowie Man City zapragnęli zbudować zespół wokół największych gwiazd piłki, a w 2009 roku byli bliscy sprowadzenia do swojego klubu m.in. Johna Terry’ego.

Reklama

"Manchester City oferował wtedy za mnie 29 mln funtów. Chelsea odrzuciła jednak tę propozycję" - ujawnił Terry w rozmowie z Daily Mail.

"Spotkałem się w tej sprawie z właścicielem klubu Romanem Abramowiczem. Powiedziałem mu, że jeśli przyjmie ofertę City, to dla mnie będzie to oznaczało, że Chelsea już mnie nie chce. Kilka godzin później wiedziałem już, że Abramowicz odrzucił ofertę ‘The Citizens’" - dodał słynny zawodnik.

34-letni obecnie Terry to żywa legenda Chelsea. Zawodnik spędził w klubie z Londynu całą karierę i wielokrotnie podkreślał, że nie chce przechodzić do żadnego innego angielskiego zespołu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL