• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Hull City - Manchester City 0-3 w 18. kolejce Premier League

Hull City przegrał u siebie z Manchesterem City 0-3 w ostatnim poniedziałkowym meczu 18. kolejki Premier League. Faworyt dość długo nie potrafił sforsować obrony rywala, ale ostatecznie to "Obywatele" zainkasowali trzy punkty.

W 53. minucie po strzale Kevina de Bruyne z narożnika pola karnego piłka odbiła się od słupka.

Z kolei w 59. minucie okazję miały "Tygrysy", ale po "główce" Michaela Dawsona, Bacary Sagna wybił piłkę, również głową, sprzed linii bramkowej.

Faworyci zdołali jednak wygrać to spotkanie.

W 72. minucie Andrew Robertson sfaulował w polu karny mijającego go Raheema Sterlinga. Do "jedenastki podszedł Yaya Toure i nie dał szans Davidowi Marshallowi.

Sześć minut później "Obywatele" przeprowadzili popisowy atak. De Bruyne podał do Davida Silvy, a ten zagrał do Kelechiego Iheanacho, któremu nie pozostało nic innego, jak umieścić piłkę w pustej siatce.

W doliczonym czasie na indywidualną akcję zdecydował się Sterling, by w końcu wrzucić piłkę przed bramkę, gdzie samobójcze trafienie zanotował Curtis Davies.

Liderem pozostała Chelsea, która ma siedem punktów przewagi nad Manchesterem City i dziewięć nad Liverpool FC (mecz we wtorek) i Arsenalem Londyn.

Hull City - Manchester City 0-3 (0-0)

Bramki: Toure (72., karny), Iheanacho (78.), Davies (90.+3, samobójcza).