• 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Hull City AFC - Blackburn Rovers 0-1. Kamil Grosicki trafił w słupek

Piłkarze Hull City AFC przegrali z Blackburn Rovers 0-1 we wtorkowym meczu czwartej kolejki Championship (drugi poziom rozgrywek w Anglii). Skrzydłowy gospodarzy - Kamil Grosicki rozegrał całe spotkanie, a w pierwszej połowie trafił w słupek. Jego zespół nie wykorzystał rzutu karnego.

Championship - zobacz szczegóły

W pierwszej połowie gole nie padły, ale nudno nie było. Gospodarze zmarnowali rzut karny, a piłka czterokrotnie odbijała się od słupków czy poprzeczki.

W 12. minucie Bradley Johnson sfaulował Jacksona Irvine'a i sędzia odgwizdał "jedenastkę", ale Christian Walton obronił strzał Jarroda Bowena.

Cztery minuty później Johnson główkował w poprzeczkę bramki gospodarzy.

Dobrej okazji nie wykorzystał Irvine, który spudłował po asyście Grosickiego. Z kolei polski skrzydłowy był bliski strzelenia gola w 33. minucie, ale najpierw trafił w słupek, a po chwili piłka po jego strzale przeleciała obok bramki.

Sześć minut później "Tygrysy" uratował słupek po strzale Stewarta Downinga, a jeszcze przed przerwą Johnson po raz drugi trafił w poprzeczkę.

Goście objęli prowadzenie w 62. minucie. Asystował Downing, a Derrick Williams trafił do siatki głową z bliska.

W doliczonym czasie bliski wyrównania był Leonardo Lopes, któremu dograł piłkę Grosicki, ale strzał był niecelny.

Darragh Lenihan81′
61′ Stephen Kingsley
Lewis Travis
73′ Robbie McKenzie
Derrick Williams  62′
67′ Daniel Batty
Elliott Bennett
Jackson Irvine
Bradley Dack73′
38′ Kevin Linford Stewart
Stewart Downing
53′ 67′ Tom Eaves
Bradley Johnson
13′ (k.) Jarrod Bowen
Ryan Nyambe
67′ 80′ Josh Bowler
John Buckley90′
73′ Leonardo da Silva Lopes