Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester United (40 pkt.)
  • 2 .Manchester City (38 pkt.)
  • 3 .Leicester City (38 pkt.)
  • 4 .Liverpool FC (34 pkt.)
  • 5 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (32 pkt.)
  • 8 .Chelsea Londyn (29 pkt.)

Guardiola zastąpi Fergusona w Manchesterze United?

Nikt nie wie, oprócz samego szkoleniowca, kiedy Sir Alex Ferguson po latach pracy w Manchesterze United odejdzie na zasłużoną emeryturę. Wiadomo natomiast, że charyzmatyczny szkoleniowiec będzie miał wpływ na wybór swojego następcy w klubie z Old Trafford.

Do przejęcia drużyny "Czerwonych Diabłów" po Fergusonie jest dwóch głównych kandydatów. To Jose Mourinho i Pep Guardiola. Szkoleniowiec Realu Madryt nie ukrywa, że przyjaźni się ze Szkotem i chętnie wróciłby do Premier League, ale zdaniem dziennikarzy serwisu ESPN to były opiekun Barcelony jest obecnie faworytem w wyścigu o miejsce na ławce trenerskiej Man Utd.

Reklama

W ostatnich dniach Guardiola spotkał się z Fergusonem w Nowym Jorku. Z byłym trenerem Barcelony rozmawiali ponadto dyrektor wykonawczy klubu z Old Trafford  David Gill i jeden z właścicieli "Czerwonych Diabłów". Wiceprezes Man Utd Ed Woodward zapewnił jednak, że klub nie podjął jeszcze decyzji, kto zastąpi Fergusona.

- Wiemy, jaki typ i osobowość trenera nas interesuje. Wiemy też, kiedy zasiądziemy do oficjalnych rozmów. Ale na razie jest to tylko plan. I pewnie długo pozostanie planem - podkreśla Woodward.

Być może ze względów charakterologicznych pracy w Manchesterze nie znajdzie Mourinho. Części wysoko postawionych działaczy klub nie podoba się podejście Portugalczyka, który najchętniej pracowałbym w danym miejscu tylko przez kilka lat, po czym - po osiągnięciu zamierzonych celów - chciałby poszukać sobie kolejnych wyzwań.

Na Old Trafford szukają szkoleniowca na długie lata. Takiego jak Ferguson, który w Man Utd pracuje od 1986 roku! Tylko czy znajdzie się odpowiedni kandydat?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje