Reklama

Reklama

  • 1 .Chelsea Londyn (19 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (18 pkt.)
  • 3 .Manchester City (17 pkt.)
  • 4 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 5 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Grzegorz Krychowiak przechodzi do West Bromwich Albion

Pomocnik Paris Saint-Germain, Grzegorz Krychowiak został wypożyczony na rok do West Bromwich Albion. Przenosiny do Premier League potwierdził zarówno piłkarz, jak i angielski klub.

Premier League - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

"Krycha" zmienił klub i dopiął swego dzień przed zamknięciem letniego okienka transferowego. Polak trafi do dziesiątego zespołu Premier League na zasadzie wypożyczenia.

"Miałem wiele ofert z Hiszpanii i Włoch, ale to jest bardzo ambitny klub. Panuje tutaj dobra atmosfera" - powiedział polski pomocnik, cytowany przez serwis internetowy WBA.

"To fantastyczna umowa wypożyczenia dla Albon i jesteśmy bardzo zadowoleni, że doprowadziliśmy sprawę do końca" - chwalił się prezes West Bromwich Albion John Williams.

Reklama

"Grzegorz przychodzi do nas z imponującą reputacją i CV w europejskiej piłce" - tak Williams komplementował Krychowiaka.

"Witamy go z przyjemnością i jesteśmy pewni, że znacząco wpłynie na grę zespołu" - dodał szef WBA.

Grzegorz Krychowiak grał w Paryżu od 2016 roku. Kosztował paryżan 33,6 miliona euro. W poprzednim sezonie rozegrał 19 meczów we wszystkich rozgrywkach, ale od marca nie rozegrał ani jednego meczu w barwach pierwszej drużyny.

West Bromwich Albion to szósty zagraniczny klub w karierze 45-krotnego reprezentanta Polski. Uczestnik Euro 2016 w przeszłości grał już w Bordeaux, Nantes, Stade Reims oraz Sevilli.

Po trzech kolejkach nowego sezonu Premier League "The Baggies" zajmują piąte miejsce z siedmioma punktami na koncie.  

Drużyna Tony'ego Pulisa nie gra o najwyższe cele w Anglii, ale wygląda na to, że może być dobrym przystankiem dla Krychowiaka, bo gra defensywny futbol, a właśnie odbiór piłki jest największym atutem reprezentanta Polski.

KK, MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje