• 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Grad goli w derbowym starciu. To była demolka!

Liverpool nie dał szans lokalnemu rywalowi - Evertonowi - wygrywając w derbach Merseyside 4-1. Nie zawiódł także Manchester City, pokonując Aston Villę 2-1. Na boisku w ekipie "Lwów" pojawił się Matty Cash.

Pierwszą bramkę dla Liverpoolu strzelił już w dziewiątej minucie Jordan Henderson, popisując się pięknym, precyzyjnym strzałem po wycofaniu piłki przez Andrew Robertsona.

10 minut później było już 0-2, gdy Mohamed Salah pewnie wykończył szybką kontrę "The Reds".

Premier League. Liverpool rozbił Everton w derbach

Gospodarze zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Nadzieję na punkty dał kibicom Evertonu Demarai Gray, posyłając piłkę między nogami Alissona Beckera. Była to pierwsza bramka "The Toffees" w Premier League... od 1 listopada tego roku.

Stracony gol podrażnił podopiecznych Juergena Kloppa. W 64. minucie swoją drugą bramkę zdobył Salah, a kilkanaście minut przed końcem wynik spotkania ustalił Diogo Jota.

14. kolejka Anglia - Premier League
2021-12-01 21:15 | Stadion: Goodison Park | Widzów: 39641 | Arbiter: Paul Tierney

Manchester City pokonał Aston Villę z Cashem w składzie

W rozgrywanym równolegle meczu Manchester City ograł Aston Villę. Gole dla "The Citizens" strzelali Ruben Dias oraz Bernardo Silva. Dla gospodarzy trafił Ollie Watkins. Cały mecz w ekipie Stevena Gerrarda rozegrał reprezentant Polski - Matty Cash.

2021-12-01 21:15 | Stadion: Villa Park | Widzów: 41400 | Arbiter: Mike Dean