• 6 .Leeds United (10 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (10 pkt.)
  • 8 .Crystal Palace FC (10 pkt.)

Gole Majewskiego i Cywki w drugiej lidze angielskiej

Radosław Majewski zdobył w sobotę bramkę dla Nottingham Forest w wygranym 2-0 meczu angielskiej drugiej ligi z Charlton Athletic. Gola dla Barnsley FC w przegranym 3-5 starciu z Bristol City strzelił także inny polski piłkarz Tomasz Cywka.

Majewski, który rozegrał całe spotkanie, trafił do siatki rywali w 51. minucie, dając swojemu zespołowi prowadzenie. Później wynik ustalił Henri George Lansbury.

Był to czwarty ligowy gol Polaka w tym sezonie. Pozostałe trzy zdobył we wtorek, w wygranym 6-1 meczu z Huddersfield Town.

Majewskiego oglądał dziś z trybun selekcjoner polskiej reprezentacji Waldemar Fornalik.

Cywka pojawił się na boisku w starciu z Bristol City w 63. minucie. Zmienił Marlona Harewooda. Wpisał się na listę strzelców w 82. minucie, gdy Barnsley przegrywało 1-5. Było to jego trzecie ligowe trafienie w tym sezonie.

Po 34 meczach Championship (zaplecze angielskiej ekstraklasy) Nottingham zajmuje ósme miejsce w tabeli (48 pkt). Barnsley, które rozegrało o jedno spotkanie mniej, jest 21.

Championship: Wyniki, strzelcy, tabela. NA ŻYWO