Reklama

Reklama

Gdzie zagra Matthijs de Ligt? Manchester United oferuje gigantyczny kontrakt

Transfer Matthijsa de Ligta będzie jednym z największych wydarzeń letniego okienka. Wciąż nie wiadomo, jaki klub wybierze młoda gwiazda Ajaksu Amsterdam. Najbliżej mu do Barcelony, ale negocjacje miały utknąć w martwym punkcie i jak przekonuje thesun.co.uk, Manchester United zaoferował mu lukratywny kontrakt.

Nie jest tajemnicą, że pozyskaniem obrońcy Ajaksu niezwykle zainteresowana jest Barcelona. Hiszpańskie media informowały nawet, że szefowie "Dumy Katalonii" będą mogli ogłosić pozyskanie młodej gwiazdy już w połowie maja, tymczasem kwestia transferu utknęła.

Barcelona gotowa jest wykupić piłkarza z Ajaksu, ale nie chce burzyć hierarchii płac w drużynie, bo oferując nowemu, młodemu zawodnikowi wielką kasę, zostałaby zmuszona jednocześnie podnieść pensje obecnym zawodnikom.

W katalońskim klubie oczekują więc od 19-latka obniżenia swoich oczekiwań finansowych.

Reklama

To otwiera szansę na transfer przed innymi klubami. Sytuację chce wykorzystać Manchester United, który potrzebuje solidnych wzmocnień, aby załatać dziurawą defensywę. "Czerwone Diabły" stać na wielkie transfery i wypłacanie wysokich kontraktów piłkarzom. Dlatego kuszą de Ligta umową wartą 12,3 mln funtów rocznie (13,9 mln euro).

Szefów Barcelony nie stać na zaoferowanie takich warunków, ale mają nadzieję, że ważniejsza dla piłkarza okaże się możliwość gry w gwiazdorskim zespole z wielkimi szansami na zdobywanie licznych trofeów.

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL