Reklama

Reklama

  • 1 .Liverpool FC (10 pkt.)
  • 2 .Manchester United (10 pkt.)
  • 3 .Chelsea Londyn (10 pkt.)
  • 4 .Everton (10 pkt.)
  • 5 .Manchester City (9 pkt.)
  • 6 .Brighton & Hove Albion FC (9 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Gary Neville: Manchester United został zamieniony w więzienie

- Wizerunek marki, jaką jest Manchester United, został zdewastowany w skali światowej - stwierdził Gary Neville. Wieloletni obrońca "Czerwonych Diabłów" odniósł się w ten sposób do narastającego konfliktu między kibicami i właścicielami klubu. W czwartek fani United próbowali uniemożliwić dojazd na mecz na Old Trafford piłkarzom FC Liverpool.

Atmosfera wokół dwudziestokrotnych mistrzów Anglii zagęściła się zdecydowanie w ostatnich tygodniach ze względu na protesty kibicowskie wymierzone we właścicieli klubu, czyli amerykańską rodzinę Glazerów. Niechęć kibiców znalazła swoje ujście dwukrotnie przed starciem Manchesteru United z FC Liverpoolem.

Derby północno-zachodniej Anglii miały pierwotnie odbyć się 2 maja, jednak zapadła decyzja o ich przełożeniu po tym, jak na płytę Old Trafford wdarli się kibice United, którzy wcześniej protestowali przed stadionem.

Manchester United - FC Liverpool i kolejne problemy

Nie obyło się bez komplikacji także 13 maja, w dniu, na który przeniesiono spotkanie - fani "Czerwonych Diabłów" próbowali zablokować piłkarzom LFC dojazd na stadion w Manchesterze. Mecz jednak w końcu się odbył, a podopieczni Ole Gunnara Solskjaera ulegli rywalom 2-4.

Gary Neville, legenda United i wieloletni obrońca zespołu, skomentował zamieszanie wokół klubu dla telewizji Sky Sports, w której pełni obecnie rolę eksperta.

Reklama

Gary Neville w ostrej krytyce o klubie

- Joel Glazer powiedział ostatnio, że będzie się komunikował z fanami, że zmieni sposób, w jaki klub komunikuje się z graczami - wyliczał Neville. - Nie wiem, jak Joel Glazer ma zamiar to osiągnąć, bo nie mówi on w języku fanów, nie rozumie ich samych i nie czuje tego klubu - dodał były piłkarz.

- Powiedzmy sobie szczerze, to czego byliśmy świadkami, to zamienienie Manchesteru United w więzienie, to druzgocący obraz marki klubu na całym świecie - mówił.

- Jeśli musisz stawiać więzienne mury wokół swojego terenu, jeśli potrzebujesz setek policjantów na meczu, na który nie mogą przyjść fani, to coś poszło nie tak - skwitował.

Protesty trwają od lat

Rodzina Glazerów przejęła Manchester United w 2005 roku. Kibice zespołu regularnie protestują przeciwko właścicielom już od ponad dekady.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje